یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

قتلی در سکوت ، بایکوت خبری و مظلومیت/ سعید قادری

قتلی در سکوت ، بایکوت خبری و مظلومیت/ سعید قادری

قتلی در سکوت / سعید قادری

این مطلب در روزهای گذشته توسط جناب آقای قادری به تحریر در آمده و در اختیار ما بود که با کوتاهی بنده هم اکنون منتشر می گردد که به همین سبب از استاد قادری عزیز پوزش می طلبیم.

کرمانشاه دیلی:  مردم مانند یک پیکرند هرگاه عضوی از آن به درد آید دیگر اعضای بدن را به تب و بی خوابی فرا می خواند. “حضرت رحمه  للعالمین(ص)”

بنی آدم اعضای یک پیکرند           در آفرینش چون یک گوهرند

سعید قادری

چو عضوی به درد آورد روزگار         دگر عضوها را نماند قرار

تو کز محنت دیگران بی  غمّی       نشاید که نامت نهند آدمی

سعدی (ره)

ما در کشوری زندگی می کنیم که داعیّه اخلاقی ترین جامعه و مذهبی ترین مردمان را داریم وارث گنجینه ای از میراث انسانی ترین آموزه ها هستیم کردار نیک- پندار نیک –گفتار نیک از پیشینیان پیشه کرده ایم .در دین اسلام نیز اندیشه کرده ایم و آموخته ایم مؤمنان با هم برادرند – سرپرست همند – اگر مسلمانی بی دغدغه سایر مسلمانان شب به صبح سپری کند از جرگه اسلام خارج است.

امام و امیر مؤمنان (ع)، آنچنان نسبت به مشکل همه شهروندان جامعه اسلامی حسّاس بوده است که مردن کسی به خاطر غم ستمی که بر زن یهودی در دورترین نقطه دایره حکومت اسلامی رفته است قابل سرزنش نمی داند . ما مسلمانان علاوه  بر تلطُّف و حساسیت  و تأثر از هم کیشان خود، نسبت به درد سایر همنوعان نیز روح لطیف مان مکدر و متأثر می گردد چون همۀ انسانها را فرزندان حضرت آدم ابوالبشر(ع) می دانیم و همگان را میوه درخت انسانیّت می بینیم و رگ و ریشه هایمان سخت به هم پیوند ناگسستنی خورده است. در فرهنگ ما هر که هوشیارتر پردردتر است و تفاوت اساسی انسان و حیوان را «درد» و دردمندی می دانیم.

ما از شهادت یک طلبه ناهی از منکر بی شکّ غمگین و متأثر و متأسفیم ، از اسارت سربازان و درجه داران ، در  مرز شرق کشور سرشک از دیده برگونه جاری می کنیم ، از اسید پاشی بر بانوان ، سخت بر خود چون بید می لرزیم ، ما از اسید پاشی بر تن پزشک ،عرق آزرم  می ریزیم.

سقوط هواپیما ها و هواپیمای حامل کارکنان رسانه خاطرمان را مکدّر کرد.

جامعه نیز برای این حوادث ملتهب گردید. برای شهادت طلبه ناهی منکر همه سینه چاک کردند برای آزادی سربازان اسیر از وزارت خارجه تا نیروهای انتظامی و نظامی بسیج شدند تا قضیه حل شد. اسیدپاشی اصفهان در کشور غوغایی برپا کرد از رئیس جمهور تا مجلس تا قوه قضاییه و رسانه ملّی داد سخن زدند. عامل اسید پاشی پزشک تهران 12 ساعته دستگیر و خبر این فتح الفتوح در چندین نوبت خبری در بوق و کرنا رسانه گوش مان را کر کرد.

پس از گذشت چند سال از حادثه سقوط منجر به درگذشت کارکنان رسانه ، به این حادثه رنگ قدسی دادند و آن جان باختگان را شهید قلمداد کردند و هر ساله آیین بزرگداشت بزرگتر از سال پیش تدارک می بینند – همه اینها  خوب است و پسندیده –

اما در گوشه ی دیگر کشور در بروجرد ، در سنگر مقدس کلاس معلم مظلومی  سلاّخی می شود در سکوت خبری – خبر تلخ آن بایکوت و مسکوت می گردد. به گونه ای مخفیّانه تشیع و تدفین می گردد. وزیری برای همدردی با خانواده اش سفر نمی کند قوه قضاییه خطّ و نشان نمی کشد نیروی انتظامی به تکاپو نمی افتد. رسانه گزارش و مصاحبه و خبر نمی دهد.

راستی معلم ساکت و مظلوم و بی صدا و ساده و با صفا زندگی می کند و مظلوم می میرد. بی سر و صدا و بی غوغا دفن می شود و کسی برایش تب نمی کند ، جامعه ملتهب نمی شود – مجلس قانون دفاع از معلم را تصویب نمی کند.

براستی عناصر مجرم در همه موارد فوق فرقی با هم دارند؟

در شرق کشور فریب خورده ای جندالشیطان آن جنایت کرد ، در تهران جوان منحرف مزاحم نوامیس مردم شد و آن طلبه را مضروب کرد . در اصفهان نیز خودسری کج فهم اسیدپاشی کرده و در تهران نیز فردی در لباس پزشک به هم صنف خویش ستم روا داشته – در بروجرد جوان خامی ، جان سبک بال معلمی را گرفته است.

کار معلمی کمتر از آن سرباز ، کم ارزش تر از آن طلبه – کم ارزش تر از آن پزشک نیست اما چرا چنین مظلوم و بی صدا گذشت؟ هر چند معیشتش کم است اما منزلتش کم نیست گرچه در غوغای زمانه گم شده است نباید گمنام  شود.

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 16 آذر 1393 ساعت 6:44 ب.ظ

4 نظر

 1. «سلام» نام پروردگار من است که بهشت را آفرید …

  مهر تائيد محکم بر  گهربار استاد عزیزم جناب آقای قادری عزیز ؛

  جایگاه و منزلت معلم ، نه فقط جایگاه وی بلکه جایگاه حقیقی علم ، فرهنگ ، هنر و ادب است . 
  حال توجه دولت مردان به این مهم به خوبی نمایانگر شخصیت آن پولت خواهد بود . 

  والسلام

 2. دوستدارید بروید حمیل سعید خان این فیلم چیه بازی می کنید

  پاسخ کرمانشاه دیلی:

  سلام.
  دوست عزیز آقای قادری چنانچه مسئولیت می پذیرفتند پیش از این موقعیت های بسیاری برای ایشان ایجاد گردید اما متاسفانه نپذیرفتند و یقین داشته باشید حتی اگر بالاترین مناصب اجرایی هم به ایشان پیشنهاد شود نخواهند پذیرفت. آقای قادری انسان وارسته ای است

  1. کریم جان سلام
   هستند انسانهای بزرگی که عزت خود را با پست معامله نمی کنند و من شهادت میدهم استاد قادری چنین اند و حتا اگر پستی را هم پذیرا شوند همین آزادگی که در وجودش نهادینه است بروز خواهد داد . سالهاست که ایشان را بدین صفت میشناسم

 3. استاد عزیز و دوست گرانمایه ام سعید عزیز
  از برکات این سایت یکیش همین است که دوستان قدیمی همدیگر را میابند و لو دور ،هم که شده خداراسپاس میگویند که توفیق زیارت مکتوب هم میکنند . سعید جان مطلب بسیار مهمی اشاره کردید . انشاالله کرامت پیامبری معلم مجددا به او باز گردد .

 4. ازنوشته دردمندانه ودلسوزانه جنابعالی سپاسگزارم کاش همه آدم ها خونشان یکرنگ داشت وهمه کشته شدگان راه وظیفه بخصوص کشته های راه دانش وآگاهی ،منزلتشان ازدید دولتمردان یکسان بود.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه