یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

لطیف صفری و روزهای پیش رو / فرید هاشمی

لطیف صفری و روزهای پیش رو / فرید هاشمی

لطیف صفری و روزهای پیش رو / فرید هاشمی

 یادداشت

مطلب زیر آقای فرید هاشمی برای کرمانشاه دیلی ارسال نموده اند و کرمانشاه دیلی به مثابه تریبونی برای طرح دیدگاه های مختلف آن را منتشر می نماید. انتشار این مطلب به معنای تایید و یا رد محتوای آن نمی باشد.

کرمانشاه دیلی: کمتر از چهار ماه تا انتخابات شوراهای شهر باقیست و پرسشی که اکنون پیش روی اصلاح طلبان قرار دارد:چه برنامه ای برای انتخابات دارید؟               

انفعال و تکرار تجربیات ادوار گذشته اتلاف انرژی و ناامید کردن مردمی است که هرچند نگویند و حتی ندانند اما حق دارند از اشخاصی که بخشی از سرمایه اجتماعی این مردم محسوب می شوند رفاه خویش را مطالبه نمایند.

از جمله این شخصیت ها لطیف صفری است، اما از شواهد موجود بر می آید که متاسفانه لطیف صفری بازهم بنای نقش آفرینی در انتخابات پیش رو را ندارد، از ایشان عاجزانه درخواست می شود عرصه  سیاسی این شهر را از آفات نو کیسه گانی که سیاست را به بازی ای کودکانه تقلیل داده اند پاک کند و آن را به جایگاه اصلی اش” بازی بزرگان” بازگرداند.  

جناب آقای صفری این صدای جوانانیست که در میان غبار کوچه های خاکی این شهر بزرگ شدند اما گرد آن خاک ها روشنای ضمیرشان را تار نکرد و دیدگان تیز بینشان را تیره ننمود ، کودکان دیروز بالیدند و امروز جوانانی شده اند که نگران اند، نگران از آنکه شهر را در دست نااهلانی ناسزاور می بینند.

آیا زمان آن نرسیده است که هرکدام از ما دینی را که به شهرمان داریم بپردازیم،آیا وقت آن نیست که مسئولیت کارهائی که برای این شهر کردیم و مهمتر ازآن کارهائی که شایسته بود انجام شوند اما نشدند بپذیریم؟

الگوی حاکم بر انتخابات شورای شهر مشابه انتخابات مجلس به تدریج و طی سالیان اخیر زیر سایه مفاهیمی قرار گرفته که منجر به شکاف و چند پاره شدن جامعه شده است،تفرقه های مذهبی و قومی انگیزه ها را از بین برده و انرژی ها را گرفته است.

اگر لطیف صفری در ماهها و سال های پیش رو این الگوی افتراق و انشقاق را به همبستگی و هم افزائی بر آمده از اشتراکات فراوان گروههای مختلف تغییر ندهد چشم انداز روشنی دست کم در کوتاه مدت متصور نیست.

لطیف صفری چهره محوری و شاخصی است که می تواند  بخشی از سرمایه اجتماعی مردم شریف این شهر را در انتخابات آینده نقد کند و روند اصلاح امور را آغاز نماید.راه چاره دخالت تام و تمام صفری در تمام مراحل انتخابات و برگزیدن نفراتی برای شرکت در انتخابات است،لیستی از افراد معتمد بایستی تهیه و در معرض آرای عمومی قرار گیرد، بدون شک نام و نشان لطیف صفری سر لیست هر گروهی باشد پیروزی آن بسیار محتمل است و یک سخنرانی عمومی از جانب وی پیروزی راقطعی خواهد کرد. اینکه افراد برگزیده برای این لیست باید از ویژگی هائی همچون امانتداری،خوشنامی و دغدغه مردم داشتن برخوردار باشند نیازی به گفتن ندارد و چه کسی آگاه تر از خود دکتر لطیف برای انتخاب این افراد. 

ازجمله نگرانی هائی که ممکن است هواداران و شخص لطیف صفری داشته باشند ناکارآمدی افراد منتخب و تاثیر مخرب آن در میزان محبوبیت وی است ،در خصوص این نگرانی باید خاطر نشان کرد اولا در صورت برگزیدن افراد، با مطالعه و برنامه ریزی قبلی امکان رخ دادن مشکلاتی از این دست بسیار کم می شود ثانیا حتی در صورت بروز چنین مشکلی بازهم چاره ای جز دخالت حداکثری لطیف صفری اما نه در نقش بازیگر که در جایگاه بازیگردان نمانده است. راههای تجربه شده را میتوان در آینده اصلاح کرد ولی انفعال تنها حسرت و افسوس به بار می آورد.

لطیف صفری این سرمایه ارزشمند باید از حساب سپرده مردم این شهر خارج ودر فعالیت های جاری و روز مره بکار آید و تا این امر صورت نگیرد اوضاع و شرایط کنونی تغییر جدی نخواهد کرد و چه بسا سیر بدتری طی کند.

وقت تنگ است،زمان اندکی تا آغاز ثبت نام کاندیداها باقیست،صمیمانه از همه فعالین و دلسوزان و دغدغه داران این شهر ودر راس همه آنها لطیف صفری درخواست می شود اولا با نقد و اصلاح و کامل تر کردن این مطلب و سپس با انتخاب افرادی موجه و کار آمد برای گنجاندن در لیست نوار ناکامی ها و بالا رفتن انسانهای خرد و پایین ماندن افراد شایسته را قطع کنند و انتخابات این دوره را به آغازی برای سپردن امورات این شهر به دست شایستگان تبدیل کنند.

نوشته شده توسط admin در جمعه, 22 بهمن 1395 ساعت 11:43 ق.ظ

3 نظر

 1. با سلام درخواست جالب و بجائی است و دکتر صفری به عنوان یکی از شخصیتهای ملی منطقه ای می تواند محور وحدت نیروها قرار گیرد اما متاسفانه ایشان کمتر به این ظرفیت وتوان خود توجه نموده و سعی نکرده که به صورت آشکار و واضح در اینگونه موارد ورود کند او دراکثر مواقع نقش دولتمرد درسایه را بازی نموده است تا مبادا آسیب ببیند. اکنون وقت آن فرارسیده که از این حالت خارج شده و رهبری یک جریان را آشکارا برعهده گیرد. هر چند مخالفتهای شدیدی با این نقش ایشان خواهد شد اما او می تواند با کمک دیگر برجستگان علمی و سیاسی بر آنها فائق آید.

  1. سلام بله دقیقا،امیدوارم بتوانیم به کمک هندیگر و سایر دوستان از این ظرفیت استفاده کنیم

 2. سلام و عرض ادب خدمت مدیر محترم سایت،ضمن تشکر از سایت خوب و گرانقدر شما،بنده در خصوص این مطلب سایت که مربوط به آقای هاشمی است نقد دارم خواستم بدونم آیا شما نقدرا منتشر میکنید و اینکه مطلب را چجور برای شما بفرستم از چه طریقی،ایمیل سایت یا روش دیگه ای،لطفا پاسخ بدین،ممنون

  پاسخ کرمانشاه دیلی:
  سلام دوست عزیز
  نقد را از طریق ایمیل سایت و یا به صورت کامنت ارسال بفرمایید در صورت رعایت چارچوب های اخلاقی و قانونی منتشر خواهد شد.

 3. باسلام منم به شدت موافق نقش افرینی اقای لطیف صفری هستم همین جا اعلام میکنم در صورت ورود ایشان وانتشار لیست انتخاباتیشان با تمام قوا برای ایشان ودوستانشان تبلیغ میکنم

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه