یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

ما و این سه نفر(دکتر لطیف صفری، دکتر صیدمحمدی و دکتر فلاحت پیشه)/ علی پرندین

ما و این سه نفر(دکتر لطیف صفری، دکتر صیدمحمدی و دکتر فلاحت پیشه)/ علی پرندین
 • ما و این سه نفر (دکتر لطیف صفری، دکتر حمیدرضا صیدمحمدی و دکتر حشمت الله فلاحت پیشه)/ علی پرندین

ما و این سه نفر (دکتر لطیف صفری، دکتر حمیدرضا صیدمحمدی و دکتر حشمت الله فلاحت پیشه)

 

اسلام آبادتایمز:  اسلام آباد غرب شهری که در تاریخش جنگ ورنج و محرومیت عناصر همیشه حاضر بوده اند اما با وجود این همیشه خاستگاه مردان بزرگی بوده است.

تاریخ این سرزمین گواه ادعای ماست.

در روزگاری نه چندان دور بزرگمردی از این دیار برخاسته بود که کمتر کسی ست که نام و آوازه او را نشنیده باشد. این مرد نامی کسی نیست جز عباس خان قبادیان. مردی که در دوران پیش از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی چندین دوره را به عنوان وکیل مردم استان کرمانشاه در مجلس شورای ملی حضور داشت. مردی که مقبولیت بالایش در میان ایل کلهر و بلکه در کل منطقه جایگاه مستحکمی در موقعیت ایلخانی به وی داده بود. سوای این قضیه بهره مندی از تحصیلات ویژگی برجسته دیگری بود که در آن زمان کمتر کسی از آن بهره مند بود. خلاصه اینکه این شخصیت منحصربفرد آن زمان با پشتیبانی آراء فراوان ملت، بالاخص حمایتهای بی دریغ مردم ایل کلهر در کارزار انتخابات به راحتی رقبای سرشناس و قدرتمندی همچون دکتر کریم سنجابی (که در آستانه انقلاب و بعد از آن،رهبر جبهه ملی ایران بود و به نوعی ایشان را هم می توان اسلام آبادی به حساب آورد) را مغلوب نمود.اینها اغراق نیست واقعیت تاریخیست.

 

اما بعد از عباس خان قبادیان صحنه اسلام آباد از وجود مردان بزرگ خالی نگشت. از آن روزگار تاکنون افراد زیادی بزرگی کرده اند.

دکتر لطیف صفری ، دکتر حمیدرضا صیدمحمدی، دکتر حشمت الله فلاحت پیشه، کامبیز جعفری و….تنها بخشی از نخبگان برآمده از مکتب اسلام آباد بوده اند. کارخانه نخبه پرور اسلام آباد غرب تاکنون صدها نخبه علمی، سیاسی و…را به جامعه معرفی نموده است. همه این عزیزان فرزندان شایسته اسلام آباد و مردمان این خطه هستند و ما هم به خاطر این نخبگان همشهری به خود می بالیم.

البته عزیزان ذکر یک نکته اینجا ضروریست و آن هم اینکه هم بزرگواران فوق الذکر انسان هستند و هر انسانی ممکن است مرتکب خطا شود و روا نیست به صرف علاقه خویش به هریک از ایشان، آنها را در هاله ای از تقدس قرار داده و بت سازی کنیم. هرچند که به واسطه نخبه بودنشان قطعا بسیار بیشتر از آنها متوقع هستیم و صد البته که از جایگاه ویژه ای در نزد ما برخوردارند ولی با این جایگاه ویژه باید عقلانی رفتار نمود.

موضوع نوشتار حاضر نخبگان سیاسی شهرمان هستند. عزیزان اختلاف سلیقه و نظر امری طبیعی و بلکه ضروری و اجتناب ناپذیر مابین انسانهاست. تضارب آراء جزء لاینفک حیات موجوداتی است که از آزادی و اختیار برخوردارند و می اندیشند.

اتفاقا تضارب آراء در جای خود بسیار نکوست و بستر ساز بالندگی و پویایی و توسعه. مشروط بر اینکه با ساز و کارهای فرهنگی معقول همراه باشد.


دکتر لطیف صفری ، دکتر حمیدرضا صیدمحمدی و دکتر حشمت الله فلاحت پیشه سه تن از نخبگان سیاسی و مفاخر شهر و استانمان هستند که به صورت کاملا طبیعی ممکن ست در برخی از مسائل منطقه اختلاف نظر داشته باشند این نگران کننده نیست. اما چنانچه این اختلاف نظرها به سطح کدورت برسد یقیننا موجب افسوس همه ما خواهند شد چرا که سود مردم ما در وحدت نخبگان و حرکت در مسیر منافع  عمومی است که بدون تردید خواسته و اندیشه تمامی نخبگان ما همین است.

ما هم هر کدام به سهم خویش باید در راستای وحدت و آرامش حرکت کنیم. حرکت در این مسیر مساوی است با تلاش در جهت تحقق شعار حماسه سیاسی-حماسه اقتصادی، شعار برگزیده مقام معظم رهبری برای سال 92 .

باور کنید با حضور دکتر لطیف صفری و دکتر حشمت الله فلاحت پیشه به عنوان نماینده اسلام آباد در مجلس شورای اسلامی، بیش از پیش نام اسلام آباد غرب مطرح گردید و براستی باید اذعان کنیم که این دو متفاوت از بقیه نمایندگان اسلام آباد در ادوار پیشین بوده اند.

باور کنید افتخاریست برای اسلام آباد که دکتر حمیدرضا صیدمحمدی سالها مدیرکل تقسیمات کشوری وزارت کشور بوده است و شاید تا سالیان متمادی کسی(همشهری) نتواند به چنین جایگاهی در مدیریت کلان کشور دست یابد هرچند که انشاءالله که اینگونه نباشد.

.
.
باور کنید همه این بزرگان از سرمایه های ارزشمند اسلام آباد هستند که همه ما به ظرفیتها و قابلیت هایشان باور داریم و لو اینکه به هر کدام از آنها نقد و انتقادی هم داشته باشیم. اثبات هر یک از ایشان مستلزم نفی دیگری نیست.
.

فراموش نکنیم این سه نخبه در معتبرترین مراکز آموزش عالی ایران به نامهای دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی تهران و داشگاه علامه طباطبایی تهران به عنوان استاد به فرزندان این مرز و بوم خدمت کرده اند. ایران به قابلیت های فرزندان اسلام آباد ایمان دارد چرا ما باید آنها را رد کنیم؟

همه ما علاقه مند هستیم این بزرگان را با هم تصور کنیم نه جدا از هم. بلاشک نزدیکی این سه نفر به هم برای مردم هم سودمند است یا حداقل بی ضررتر است از جدایی آنها.

راقم این سطور بر این عقیده است که همه ما هم تکلیف داریم که در راستای همبستگی و همگرایی که خود موجب هم افزایی است، قدم بر داریم.

خط مشی سایت اسلام آباد تایمز به مانند دیگر رسانه های خوب شهرستان حرکت در مسیر وحدت و توسعه از طریق اطلاع رسانی است لذا اعلام می کنیم اسلام آباد تایمز در حد وسع خویش حامی اسلام آباد و اسلام آبادیان است، دوستدار تمامی نخبگان این دیار است و تکریم آنها همیشه در دستور کار اسلام آبادتایمز است. عزیزان تمامی رسانه های شهرستان اینگونه اند. در اینجا یکبار دیگر اعلام می داریم که از زحمات تمامی دوستان رسانه ای که با وجود تمامی مخاطرات ، خالصانه و بدون اینکه کوچکترین سودی برایشان داشته باشد به نیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی و نتیجتا کمک به توسعه شهرستان قدم بر می دارند کمال تشکر را داریم.

.

سطر آخر به احترام نظر شما حذف گردید.نوشته شده توسط admin در شنبه, 07 اردیبهشت 1392 ساعت 12:33 ب.ظ

9 نظر

 1. سلام

  کاش تبعیض قائل نمیشدید و این اسامی سطر آخر را هم قید نمی کردید

 2. باسلام ولی در بین این 3نفر آقای صید محمدی به ایل به مردم شریف اسلام آباد با حمایت از جلیلیان خیانت کرد

 3. با عرض سلام و خسته نباشید
  جوابیه شما به آقای عبدالرضا مصری در 
  دلاوران مرصاد
  و 
  انتخابات شورای شهر کرمانشاه 
  منتشر گردید.پایدار باشید

 4. کاوه کلهر عزیر آقای فلاحت پیشه شما باعث جدایی خالدی وسیاسیا شد با انتصاب های خنده دار.نکنه انتظار حمایت داشتین .!!!….. چون امتحانشونو بد پس دادن.

 5. باسلام خدمت جناب دکتر صفری امیدوارم درتمام مراحل زندکی موفق باشید.

 6. حیف است …………………… رابادوافتخار بزرگ غرب کشور یعنی دکتر صفری ودکترفلاحت پیشه مقایسه کنید وهمراه میکنیداین …………….. وآن دوبزرگوار کجا 

 7. ………………………………….
  ………………..

 8. دکتر صید محمدی خوب پاسخی تندی به فلاحت پیشه  داده

 9. خیانت ان کسانی کردند که از ترس به دامن فلاحت پیشه پناه بردند.فلاحت چند دوره است با رای خالدی نماینده شد .اخرش هم مردم را خرس خطاب کرد.درود بر دکتر صیدمحمدی در این طوفان انتخابات مقتدرانه راه را بر نا کسان بست و به ارمان خالدی و اهل حق خیانت نکرد.نفس عمل شرط است نه پیروزی که اغشته به مکر وخیانتوکلک باشد .دو دوره رای اهل حق برای فلاحت حلال بود ولی این دوره حرام شد.چرا از خودمان نمی پرسیم.جنگ مذهبی چه فایده ای برای مردم دارد .نفاق از این بالاتر وجود دارد.اینها از ……….. بد ترند

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه