یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

محمدرضا طالقانی از برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی را در اسلام آباد غرب خبر داد

محمدرضا طالقانی از برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی را در اسلام آباد غرب خبر داد

محمدرضا طالقانی از برگزاری مسابقات کشتی پهلوانی را در اسلام آباد غرب خبر داد

 مسابقات کشتی پهلوانی را در اسلام آباد غرب برگزار خواهیم کرد و جدا از آن چند مسابقه دیگر را در تقویم فدراسیون قرار داده‌ایم تا فرهنگ کشتی پهلوانی پیش از گذشته ترویج پیدا کند.

اسلام آبادتایمز: محمدرضا طالقانی رئیس فدراسیون ورزش زورخانه‌ای در اولین نشست مسابقات کشتی پهلوانی سنگین‌وزن‌های جهان جام جهان پهلوان تختی گفت: از تمامی اهالی رسانه تقاضا دارم با تعویق افتادن مسابقات لیگ فوتبال از این فرصت بهترین استفاده را انجام دهند و کمی به ورزش زورخانه‌ای نیز توجه کنند.

وی افزود: شاید بسیاری از من ایراد بگیرند که چرا از یک فرد تشکر می‌کنم اما باید بگویم وظیفه من است از دولتشاهی به عنوان کسی که تمامی هزینه‌های برگزاری این مسابقات را متقبل شده تشکر کنم. همین ساختمانی که اکنون همه در آن حضور دارند را آقای دولتشاهی 8 میلیارد تومان خریده است. زمانی که ما با مهرعلیزاده به نپال رفتیم من با دولتشاهی صحبت‌ کردم و گفتم قصد داریم یک مسابقه بین‌المللی برگزار کنیم و وی پذیرفت تا هزینه این مسابقات را تقبل کند.

رئیس پیشین فدراسیون کشتی گفت: برنامه های زیادی برای کشتی پهلوانی داریم. 6 کشور نیز در آینده در جام فجر که در کردستان برگزار می‌شود شرکت می‌کنند . همچنین مسابقات کشتی پهلوانی را در اسلام‌آباد غرب برگزار خواهیم کرد و جدا از آن چند مسابقه دیگر را در تقویم فدراسیون قرار داده‌ایم تا فرهنگ کشتی پهلوانی پیش از گذشته ترویج پیدا کند. 

طالقانی خاطرنشان کرد: اکنون بسیاری ایراد گرفتند که چرا کشور «بنین» را دعوت کردید اما باید بگویم که اکنون سال اول مسابقات جهانی است و همین که توانسته‌ایم 33 کشور را به این مسابقات بیاوریم کار بزرگی است. روسیه و آمریکا شاید کشتی‌گیران خوبی را به مسابقات نیاورند اما همین که چنین کشورهایی در مسابقات حاضر شوند کار بزرگی است.

بسیاری از کشورها باور نمی‌کنند که قرار است 40 هزار دلار به نفرات اول تا چهارم پرداخت شود و به ما گفته‌اند چون در مسابقات جام‌جهانی و جام تختی که توسط فدراسیون کشتی برگزار شده به آنها پولی پرداخت نشده ما هم نمی‌توانیم به این مسابقات بیاییم.

طالقانی عنوان کرد: تاکنون 18 کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدواریم بتوانیم هر 33 عضو را به این مسابقات بیاوریم.

در شرایط کنونی احمد میرزاپور از مشهد، سعید ابراهیمی از همدان، سیدرضا موسوی از مازندران، امین مردانی از لرستان و رشید مردانی نیز به انتخاب لرستان از طرف ایران در این مسابقات شرکت خواهند کرد.

با این حال با توجه به اینکه احتمال دارد روسیه، ترکیه و آذربایجان با 2 قهرمان جهان یا المپیک راهی مسابقات شوند ما نیز قصد داریم در صورت چنین اقدامی از فردین معصومی و کمیل قاسمی هم دعوت کنیم تا سطح مسابقات بالاتر رود و مدال طلا را بتوانیم بدست آوریم.

وی اظهار داشت: قرار است از مجسمه تختی در میدان شهر خرم‌آباد در روز اول مسابقات رونمایی شود. همچنین از 7 قهرمان جهان و المپیک نیز در این مسابقات تجلیل می‌شود.

قهرمانانی نظیر طالب نعمت‌پور، بهداد سلیمی، علی دولتشاهی، عبدالله عزیزی، محمد نصیری، منصور مهدی‌زاده، رحیم خالدی از جمله قهرمانانی هستند که در این مسابقات از آنها تجلیل می‌شود. همچنین قرار است علیرضا سلیمانی یا رحیم خالدی فینال مسابقات را داوری کند.

طالقانی تصریح کرد: به ما گفته‌اند قرار است حسن روحانی رئیس‌جمهور به عنوان میهمان ویژه به مسابقات بیاید و بازوبند پهلوانی سال 91 را به بازوی جابر صادق‌زاده ببندد. امیدواریم این اتفاق نیز رخ دهد. همچنین در روز فینال از خانواده شهدای ورزشگاه تجلیل به عمل خواهد آمد.

تسنیم

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 22 مهر 1392 ساعت 11:37 ق.ظ

دیدگاه