یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

محمدنجفی:منازل روستایی کرمانشاه مقاوم سازی شوند

محمدنجفی:منازل روستایی کرمانشاه مقاوم سازی شوند

محمدنجفی:منازل روستایی کرمانشاه مقاوم سازی شوند

مدیرکل بحران استان کرمانشاه گفت: هنگام وقوع زلزله بیشترین خسارات به خانه های روستایی وارد می شود به همین دلیل مقاوم سازی خانه های روستایی ضروری است. 

اسلام آبادتایمز:به گزارش خبرگزاری مهر، محمد نجفی با اشاره به اینکه از 45 حادثه شناخته شده در دنیا 35 حادثه آن در ایران رخ می دهد، اظهار داشت: ایران بر روی کمربند زلزله قرار دارد و خطر زلزله هر لحظه کشور ما را تهدید می کند.

وی ادامه داد: استان کرمانشاه نیز از نظر زلزله خیز بودن در منطقه خطر قرار دارد و از این لحاظ بسیار آسیب پذیر است.  نجفی گفت: با توجه به موقعیت استان به لحاظ زلزله خیز بودن، مردم باید هرچه سریعتر نسبت به اصولی کردن ساخت و سازها و از طرف دیگر بیمه کردن اماکن و ساختمان های خود اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه در طول سال در دنیا چندین بار شاهد وقوع زلزله، سیل و آتش سوزی هستیم، حساسیت نسبت به موضوع ساخت و ساز اصولی ساختمان را ضروری دانست و عنوان کرد: این فرهنگ باید در میان مردم جا بیفتد که با سرمایه گذاری در این زمینه نه تنها سرمایه خود را از دست نمی دهند، بلکه آن را پس انداز می کنند زیرا هم ساختمان و اموال خود و هم مهمتر از آن جان خود را حفظ می کنند.

وی افزود: افراد جامعه باید نسبت به ساخت و ساز واحدهای مسکونی خود دقت کنند و خود را ملزم به رعایت تمام آیین نامه های ساخت و ساز از قبیل آیین نامه 2800 بدانند.

مدیرکل  مدیریت بحران استان به وجود بافت های فرسوده در شهر کرمانشاه اشاره کرد و افزود: ساختمان های موجود در بافت های فرسوده شهر ایمنی لازم را ندشته و جان افراد را تهدید می کنند، لذا ضروری است که مالکین هر چه سریعتر نسبت به مقاوم سازی این واحدها اقدام کنند.

به گفته نجفی مقام سازی در روستاها از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا با توجه به نا ایمن بودن واحدهای روستایی در هنگام وقوع بلایای طبیعی بیشترین خسارت به خانه های روستایی وارد می شود.

وی در ادامه در خصوص راهکارهای کاهش آمار تلفات در بلایای طبیعی، بخشی از آن را مربوط به دولت و بخشی دیگر را مربوط به مردم دانست و افزود: در بخشی که به دولت مربوط می شود سازمان مدیریت بحران کار آموزش، اطلاع رسانی و توانمند سازی دستگاه های زیر مجموعه این سازمان را برعهده دارد.

مدیر کل مدیریت بحران استان کرمانشاه از آموزش و اطلاع رسانی این دستگاه در 22 محور مسائل بحرانی خبر داد و افزود: آموزش و اطلاع رسانی در 22 محور مسائل بحرانی از قبیل سیل، زلزله، آتش سوزی و سایر بلایا توسط اداره کل مدیریت بحران و با همکاری 10 دستگاه اجرایی دیگر در استان اجرا می شود.

نجفی گفت: در برنامه های این اداره کل 350  هزار دانش  آموزان، دهیاران، بخشداران، مدیران و کارمندان استان آموزش می بینند.  مدیرکل مدیریت بحران استان از آمادگی کامل این سازمان در مدیریت وقوع هر حادثه ای خبر داد و اظهار داشت: تمام نیروها، تجهیزات و دستگاه های این سازمان در آمادگی کامل به سر می برند تا در صورت وقوع هر حادثه ای سریعا وارد عمل شوند.

وی افزود: مجموعه مدیریت بحران استان حتی آمادگی این را دارد که در صورت وقوع هر حادثه در استانهای همجوار نیز به این استانها امداد رسانی کند.

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 24 مهر 1391 ساعت 4:21 ب.ظ

دیدگاه