چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

مشروح سخنان استاندار کرمانشاه و 8 نماینده استان در جلسه شورای اداری استان

مشروح سخنان استاندار کرمانشاه و 8 نماینده استان در جلسه شورای اداری استان

مشروح سخنان استاندار کرمانشاه و 8 نماینده استان در جلسه شورای اداری استان

 مشروح سخنان استاندار کرمانشاه و 8 نماینده استان در جلسه شورای اداری استان

استاندار کرمانشاه گفت: نیازمند همدلی، هم فکری و تلاش مضاعف برای توسعه استان می باشیم.

کرمانشاه دیلی:  جلسه شورای اداری استان به ریاست دکتر رازانی و با حضور آیت الله علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه،نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان،امام جمعه اهل سنت مدیران دستگاه های اجرایی و فرماندهان نظامی استان در سالن شهدای دولت استاندار برگزار گردید.

دکتر رازانی استاندار کرمانشاه در این نشست با ابراز تسلیت به مناسبت سالروز رحلت جانگداز امام راحل(ره) و شهدای قیام15خرداد، بر ایجاد همدلی و همراهی نمایندگان با مجموعه مدیریت استان به جهت برون رفت از وضعیت فعلی استان تاکید و اظهار داشت: برگزاری این جلسه تجسم وحدت و همدلی همه مسئولین استان برای همکاری در روند اداره استان و ایجاد تحول در آن است و هر کدام از ما بر اساس توانمندی ها و امکاناتی که در اختیار داریم می توانیم در برون رفت استان از وضعیتی که شایسته این استان نیست نقش داشته باشیم .

وی گفت:استان کرمانشاه، استان مستعد و توانمندی است که8درصد آبهای کشور و5درصد اراضی جاری کشور را در خود جای داده و دارای اقلیم های متوع و مختلفی با بارندگی مناسب است و نیز بسیاری از فرصت های دیگر مانند موقعیت مرزی و همجواری با دو بخش کردی و عربی عراق و موقعیت خاص گردشگری و…که این استان از آن برخوردار است اما با این وجود دارای بالاترین نرخ بیکاری و بسیاری از معضلات دیگر است که با بررسی های صورت گرفته مشخص شد که این نرخ بیکاری از سال75تاکنون وجود داشته که عوامل مختلفی از جمله وقوع جنگ تحمیلی بر این وضعیت تاثیر گذار بوده اند و همین مسئله باعث شده که کرمانشاه به عنوان یک ابر شهر با مساحت و جمعیت بسیار زیادی رشد کند و محلات حاشیه ای با جمعیت450هزار نفری در اطراف آن به وجود بیاید اما سایر شهرستان های استان ضعیف باقی بمانند به طوری که اسلام آباد غرب به عنوان دومین شهر بزرگ استان در سطح یک شهر سطح چهارم و با فاصله زیاد نسبت به شهر کرمانشاه به عنوان یک شهر سطح یک قرار بگیرد.

دکتر رازانی افزود:مطالعه بسیاری از آمارهای مرتبط با استان نشان می دهد که باید در بسیاری از شاخص ها تقویت شویم تا به سطح استان های برخوردار برسیم که برای رسیدن به این هدف نیازمند همدلی، هم فکری و تلاش مضاعف می باشیم.

استاندار سپس به مساله انتخابات نیز اشاره و بیان داشت:خدا را شاکرم که با وجود تنوع زیاد مذهبی و قومی که در استان وجود دارد انتخابات خوب و سالمی برگزار گردید که نتیجه آن تشکیل ترکیبی از نمایندگان با تجربه و جوان است به نحوی که چهار نماینده استان دارای تجربه قبلی نمایندگی می باشند و این می تواند برای استان بسیار مفید باشد.

مقام ارشد استان به طرح های در دست اقدام اشاره و افزود:طرح های بزرگ و تاثیر گذاری در استان در حال اجراست که تحقق آنها منجر به آینده ای روشن و امیدوار کننده برای استان و مردم شریف آن خواهد گردید.یکی از این طرح ها ،ابر پروژه انتقال آب سیروان به مناطق مرزی استان با عنوان طرح گرمسیری است که تحقق آن تحول بزرگی را در کشاورزی استان بوجود خواهد آورد با این حال  مشکلاتی هنوز بر سر راه اجرای این پروژه وجود دارد که جلسات بسیار زیادی برای پیگیری آن با وزارت نیرو انجام داده ایم که از نمایندگان محترم مجلس می خواهم که در این راه پیگیری و حمایت های خود را دریغ نکنند.پتروشیمی اسلام آباد غرب نیز موانع موجود بر سر راه اجرای آن برداشته شده و قول های قطعی برای آغاز عملیات اجرایی آن داده شده و در سفر آتی ریاست محترم جمهور  استارت خواهد خورد.ضمن اینکه برنامه ای نیز به وزارت نیرو در این خصوص ارائه داده ایم و مورد تایید نیز قرار گرفته که از محل این طرح حدود500میلیون متر مکعب آب با پمپاژ300تا لیتری به دیگر مناطق استان که خارج از طرح گرمسیری قرار دارند اختصاص یابد.

وی در ادامه گفت:با تغییر هیئت مدیره پالایشگاه آناهیتا امید زیادی برای تحول در روند ساخت آن بوجود آمده و سفر اخیر جناب آقای دکتر کاظمی معاون وزیر نفت هم این مسیر را تسهیل کرد همچنین برای ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین نیز موافقت های لازم کسب شده و از مطالبات جدی ما در سفر ریاست جمهوری به استان کرمانشاه است.ضمن اینکه راه آهن ملایر به کرمانشاه نیز قول تخصیص اعتبار150میلیارد تومانی آن داده شد و تا بهمن ماه امسال به بهره برداری خواهد رسید و نیز مسیر راه آهن خسروی به کرمانشاه نیز مشکلاتش حل شده و بزودی وارد کار عملیاتی خواهد شد.

استاندار اظهار داشت:پروژه قطار شهر کرمانشاه نیز60میلیارد تومان برای امسال به آن اختصاص یافته و خودرو سازی صحنه نیز قول اولیه اجرای آن را از آقای نعمت زاده وزیر محترم صنعت گرفته ایم که می تواند با تولید اتومبیل کرمانشاه را صاحب یک برند در خودرو سازی کند.

دکتر رازانی به اقدامات دولت در توسعه کشاورزی اشاره کرد و گفت:یکی از مسائلی که در جهت ایجاد تحول در بخش کشاورزی در اولویت قرار گرفته بحث توسعه گلخانه در استان است که با وجود اینکه9هزار هکتار در کشور تحت پوشش محصولات گلخانه ای قرار دارند اما سهم کرمانشاه تنها38هکتار بود که با برنامه ای که در دست اقدام داریم این رقم به یک هزار هکتار خواهد رسید که تاثیر زیادی بر ایجاد اشتغال در استان خواهد داشت.

مقام ارشد استان در ادامه توسعه استان را نیازمند نسخه های مجزای بومی دانست و عنوان داشت:با توجه به اقلیم ها و ویژگی های مختلفی که در نقاط مختلف استان و شهرستان ها وجود دارد بر آن شدیم که برای هر شهرستان بر اساس پتانسیل ها و فرصت های توسعه یافتگی که خاص آن منطقه است نسخه های توسعه یافتگی مجزایی تهیه کنیم که این مهم در ماه رمضان انجام خواهد گرفت و بر اساس آن به برنامه ریزی برای تحقق توسعه یافتگی در شهرهای استان اقدام خواهیم کرد.

وی در پایان گفت:من به عنوان استاندار این استان هیچ علاقه و ماموریتی به جز خدمت به مردم استان ندارم و برای انجام صحیح این ماموریت که هم رضایت خداوند در آن باشد و هم رضایت مردم، تمام تلاش خود را به کار خواهم بست و در این راه نیازمند همراهی و همدلی همه مدیران و نمایندگان استان هستم و امیدوارم با وحدت و دلسوزی و تقویت همدیگر بتوانیم این استان را به جایگاهی که شایسته و درخور مردمان آن است برسانیم.

 

همدلی با مدیران استان استراتژی نمایندگان استان در مجلس

 

حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای اداری استان با بیان مسائل و مشکلات استان گفت:برای ایجاد و یافتن راهکارهای ی که بتواند استان را از این وضعیت نجات دهد باید به آسیب شناسی مدیریت و موقعیت های استان در برنامه های اول تا پنجم توسعه بپردازیم تا بدانیم دلیل اصلی این عقب افتادن ها کجاست تا در برنامه ششم توسعه بتوانیم آن را حل کنیم.

وی افزود:توسعه متوازن یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای استان است که باید در برنامه های مدیریت استان قرار بگیرد.

 

تعامل نمایندگان با مدیریت استان منجر به رفع بسیاری از مشکلات می شود

احمد صفری نماینده کرمانشاه نیز با بیان اینکه که تعامل مجموعه نمایندگان استان با مدیریت استان می تواند در رفع بسیاری از مشکلات و پیگیری برنامه های معطل مانده مثمر ثمر باشد گفت:باید به دور از دسته بندی های سیاسی بتوانیم دست در دست هم برای پیشرفت استان و توسعه یافتگی آن کمک کنیم و در این راه از تمام توان و امکانات در دسترس استفاده مطلوب را ببریم.

نمایندگان استان همگام با مدیران برای برون رفت از مشکلات تلاش خواهند کرد

فرهاد تجری نماینده قصرشیرین،سرپل زهاب و گیلانغرب نیز در سخنانی گفت:برای توسعه استان و خروج آن از بحران موجود کافیست مصوبات پر خیر و برکت سفر مقام معظم رهبری به استان را مورد توجه قرار بدهیم و بر روی آنها تمرکز کنیم که در این صورت بسیاری از مشکلاتی که هم اکنون با آنها گریبان گیریم حل خواهد گردید.

وی افزود:نباید طرح ها و برنامه های استان به تعویق بیفتد و باید پیگیری های لازم و فشار مضاعف برای تحقق آنها انجام بشود مثلا همین راه آهن کرمانشاه به خسروی قرار بود که تا پایان سال92 به بهره برداری برسد اما امروز می بینیم هنوز راه آهن ملایر به کرمانشاه نیز تحقق نیافته است.

وی در پایان گفت:مجموعه نمایندگان استان در این جلسه حاضر شده اند تا بگویند که همراه و همگام مدیریت استان برای برون رفت از این وضعیت هستند و از هیچ کوششی در این راه فروگذار نخواهند کرد.

با ایجاد راهکارهای موثر برای رفع مشکلات تلاش خواهیم کرد

سید قاسم جاسمی نماینده کرمانشاه نیز در این جلسه گفت:زمانی که جنگ ناخواسته ای بر این کشور تحمیل شد برای مدیریت جنگ اتاقی بنام اتاق جنگ تشکیل و مسائل مربوط به جنگ را از طریق آن هدایت و مدیریت می کردند و ما نیز می توانیم وضعیتی که هم اکنون استان با آن روبروست را با الگو برداری از اتاق جنگ با تشکیل اتاق فکر و یا اتاق راهبردی به مدیریت مشکلات و ایحاد راهکارهای موثر برای برون رفت از این وضعیت بپردازیم.

وی گفت:این استان ظرفیت های بسیار بزرگی دارد که باید آنها را بشناسیم و بر اساس انها برنامه ریزی کنیم.

سهم استان کرمانشاه در بسیاری از فرصت ها باید افزایش یابد

حشمت اله فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد و دالاهو نیز گفت:دید من به عنوان یک نماینده دید توسعه ای است نه سیاسی زیرا معتقدم دید توسعه ای عامل همدلی است و اگر در پرداختن به این دید برنامه و یا موضوعی نیز نقد می شود نباید به نماینده لقب مرتد سیاسی بدهند و از این رو اعلام می دارم که ما نمایندگان با دید توسعه استان به مدیریت استان کمک می کنیم تا همه به هدف واحد که همان توسعه استان است دست بیابیم.

وی افزود:سهم استان کرمانشاه از بسیاری از فرصت ها از جمله تجارت با عراق ناچیز است و باید این سهم هم در منافع ملی و هم در فرصت های برون مرزی افزایش یابد و اینکه در سفر آتی ریاست جمهور باید بتوانیم بیشترین استفاده را از آن ببریم و این سفر می تواند دستاوردهای بسیار خوبی برای استان داشته باشد.

این استان قبل از هر چیز نیازمند وحدت و همدلی است

سیدجواد حسینی کیا نماینده سنقر کلیایی نیز وظیفه نماینده را دفاع از منافع مردم دانست و گفت:این استان قبل از هر چیز نیازمند وحدت و همدلی است که این نشست می تواند آغاز خوبی برای رسیدن به این مسئله مهم باشد.

وی افزود:امروزه صنعت گردشگری از صنعت نفت پر درآمد تر است لذا نباید از این صنعت در استان کرمانشاه مغفول بمانیم.

نماینده سنقر اظهار داشت:مردم نباید قربانی سوء مدیریت ها و نفرقه های بین مسئولین بشوند و بر همین اساس باید به یک همدلی برای نجات استان برسیم زیرا امروزه هیچ اثری از جایگاه و درخشش استان کرمانشاه نسبت به موقعیت گذشته اش نیست.

برای جذب سرمایه گذاری تلاش خواهیم کرد

شهاب نادری نماینده اورامانات نیز در سخنانی گفت:برای توسعه استان باید بر اصل44قانون اساسی و تقویت بخش خصوصی توجه و تمرکز کنیم و همچنین به آسیب شناسی و ریشه یابی معضلاتی که استان درگیر آن است مانند بیکاری،طلاق،اعتیاد و… بپردازیم.

وی گفت:استان کرمانشاه باید برای سرمایه گذاران جذابیت داشته باشد نه اینکه باعث فرار سرمایه گذاران از این استان شود.

باید از تخریب مدیران پرهیز کنیم

عبدالرضا مصری نماینده کرمانشاه نیز در بیاناتی مشکل اول کشور و استان را اقتصاد دانست و گفت:باید جرأت و جسارت جذب سرمایه گذار را در مدیران استان تقویت کنیم و از تخریب آنها پرهیز کنیم.

وی گفت:اگر اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش کشور است قطعا بومی کردن آن نیز می تواند نسخه شفابخش استان کرمانشاه باشد و یکی از عواملی که می توانیم به اقتصاد استان کمک کنیم حمایت از تولیدات داخل استان است.

http://www.ostan-ks.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=703385ee-3d6c-44ce-8e99-12dc81a86412

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 13 خرداد 1395 ساعت 2:37 ب.ظ

دیدگاه