دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

معرفی ثریا حیدرپناه گوران عضو شورای شهر دالاهو

معرفی ثریا حیدرپناه گوران عضو شورای شهر دالاهو
  • معرفی ثریا حیدرپناه گوران عضو شورای شهر دالاهو

ثریا حیدرپناه گوران بانوی کارآفرین کرمانشاهی است که علاوه بر فعالیت در عرصه کشاورزی و دامداری عضو شورای شهر شهرستان دالاهو نیز می باشد.

اسلام آبادتایمز: وی متولد شهرستان دالاهو در استان کرمانشاه است و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته کشاورزی می باشد.

سه دوره عضویت در شورای شهر دالاهو و نماینده این شهر در شورای شهر استان کرمانشاه، دبیرکل انجمن همیاران زنان روستایی استان، ریاست شعبه شورای حل اختلاف شهرستان دالاهو، ریاست کمیسیون اقتصادی و کشاورزی شوراهای استان، عضو نمونه کشوری شوراهای اسلامی در دور اول تنها نیمی از تلاش ها و موفقیت های این بانوی کرمانشاهی است.

باید کسب عنوان زن نمونه روستایی در استان و کشور در سال 81، کشاورز نمونه در سال 76 و کارآفرین برتر در سال 87 را به افتخارات این بانوی موفق اضافه کرد.

حیدر پناه اظهار داشت: همه زنان می توانند به راحتی وارد فعالیت های اقتصادی، اجتماعی و تولیدی شوند و امروز نسبت به گذشته فضا بسیار بهتر شده است.

وی که این روزها گویا برای انجام پروژه ای دیگر درگیر کارهای بانکی و دریافت تسهیلات شده است با انتقاد از برخی بروکراسی های اداری و دشواری گرفتن تسهیلات تصریح کرد: در اوایل آغاز فعالیتم به دلیل برخی ساختارهای فرهنگی حاکم بر جامعه با مشکلاتی مواجه بودم اما با گذشت زمان بسیاری از دیدگاه ها تغییر یافت و امروز بیشتر سختی و مشکل برای انجام یک کار تولیدی، بروکراسی های اداری است.

این بانوی موفق که قسمت عمده فعالیت هایش در بخش کشاورزی در شهرهای دالاهو و اسلام آباد غرب در استان کرمانشاه و بر تولید محصولات گلخانه ای خارج از فصل و کشت بیولوژیک متمرکز است ابراز داشت: در فضای کنونی کشور زنان در هر زمینه ای که اراده می کنند به راحتی وارد شده و به رشد و موفقیت دست می یابند.

حیدرپناه با اشاره به سفرهایش به کشورهای متعدد گفت: برخی تبلیغات منفی وضعیت زنان ایرانی را به گونه ای غیرحقیقی جلوه می دهند در حالیکه میزان مشارکت زنان در امور علمی، اقتصادی، اجتماعی و سایر زمینه ها در ایران در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

وی بهبود فضای حضور زنان در عرصه های مختلف را یکی از دستاوردهای مهم کشور عنوان کرد و افزود: امروزه دختران جوان و تحصیلکرده فرصت بیشتری برای کارآفرینی دارند و مشکلات فرهنگی که در گذشته بر کار زنان سایه انداخته بود امروز بسیار کمرنگ شده و زنان باید از این موقعیت برای حضور گسترده در عرصه تولید استفاده نمایند.

این بانوی نمونه کشوری محیط اسلامی و فرهنگ دینی را از جمله حجاب یکی از زمینه های گسترش حضور زنان در اجتماع دانست و خاطرنشان کرد: فضای اسلامی جامعه، راه را برای حضور حداکثری دختران در دانشگاه ها و سطوح مختلف اجتماعی فراهم کرد در حالیکه در بسیاری از کشورهای عربی و حتی اسلامی زنان هرگز به چنین جایگاهی دست نیافته اند.

وی حضور زنان در عرصه های تولیدی و اقتصادی را بسیار ضروری دانست و گفت: با توجه به اینکه کشور نیاز به تولید و خودکفایی دارد باید بانوان با جدیت بیشتری وارد عرصه های اقتصادی شوند.

حیدرپناه افزود: امید و انگیزه همه مشکلات را مرتفع می کند و با پشتکار می توان بسیاری از سدهای پیش رو را از میان برداشت.

وی در پایان همراهی بیشتر مسوولان با بانوان کارآفرین در زمینه های بانکی و ارائه تسهیلات را خواستار شد و تصریح کرد: کاهش بروکراسی های دست و پاگیر اداری و همکاری بیشتر بانک ها با کارآفرینان، بانوان را به سمت این گونه فعالیت ها هدایت می کند.

ایرنا

نوشته شده توسط admin در شنبه, 26 اسفند 1391 ساعت 1:31 ب.ظ

2 نظر

  1. سلام .اسلام آباد پست به آدرس http://eslamabadgharbpost.blogfa.com/ تغییر یافت.

  2. آدرس اسلام آباد پست تغییر یافت به http://eslamabadgharbpost.blogfa.com/

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه