چهارشنبه, ۰۱ فروردین ۱۳۹۷

مهندس رضا رحیمی: منابع آبی به جای هندوانه و سیب زمینی صرف کالاهای با ارزش افزوده بیشتر شوند

مهندس رضا رحیمی: منابع آبی به جای هندوانه و سیب زمینی صرف کالاهای با ارزش افزوده بیشتر شوند

مهندس رضا رحیمی: منابع آبی به جای هندوانه و سیب زمینی صرف کالاهای با ارزش افزوده بیشتر شوند

 رضارحیمی

کرمانشاه دیلی: معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: آب یکی از الزامات اساسی توسعه کرمانشاه در بخش های صنعتی و کشاورزی است و انتظار می رود این منابع بسیار ارزشمند و حیاتی به جای تولید هندوانه و سیب زمینی صرف کالاهایی با ارزش افزوده بسیار بیشتر شود.

به گزارش واحد خبر روابط عمومی و امور بین الملل استانداری کرمانشاه؛ مهندس رضا رحیمی در کارگروه اقتصادی استانداری اظهار داشت: آب یکی از الزامات اساسی توسعه در بخش های صنعتی و کشاورزی است و باید در نحوه استفاده و بهره برداری از آن نهایت دوراندیشی و تدبیر صورت گیرد.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری افزود: انتظار می رود منابع آبی بسیار ارزشمند و حیاتی استان در راستای ایجاد ارزش افزوده بیشتر در حوزه هایی مانند کشت گلخانه ای و صنعت به مصرف برسد.

منابع آبی را صرف تولید هندوانه و سیب زمینی نکنیم

این مدیر ارشد اقتصادی خاطرنشان کرد: تولید محصولاتی مانند هندوانه و سیب زمینی ارزش افزوده بسیار کمی ایجاد می کند و اینگونه محصولات معمولاً با مشکل فروش در بازار و یا صادارات در مرزها مواجه هستند و با قیمت های نازلی به فروش می رسند.

وی تصریح کرد: منابع آبی به جای تولید هندوانه و سیب زمینی باید تبدیل به کالاهایی با ارزش افزوده بسیار بیشتر شوند تا در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی ابلاغی توسط رهبر معظم انقلاب، به رونق اشتغال و تولید صادرات محور در استان کمک کنند.

مهندس رضا رحیمی افزود: به عنوان مثال در حوزه صنعت شاهد ایجاد 5 تا 10 برابر ارزش افزوده هستیم. یا در کشت گلخانه ای می توان در هر هکتار بیش از 500 تن انواع محصولات را  تولید کرد که ارزش افزوده بسیاری را ایجاد می کند.

معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری تصریح کرد: انتظار این است با یک نگاه ویژه و عقلانی به موضوع بسیار مهم تأمین و تخصیص آب نگریسته شود زیرا این منابع بسیار ارزشمند و حیاتی هستند.

این مدیر ارشد اقتصادی همچنین خواهان تسهیل بیشتر در فرایند اعطای مجوزتخصیص آب توسط آب منطقه ای برای دستگاه های اجرایی مانند جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت شد.

موضوع ارایه حوزه کمیته خدمات مالی و بازرگانی برای برنامه ششم توسعه ازجمله بخش های این نشست بود. و در این برنامه حوزه بازرگانی و خدمات مالی سازمان صنعت و معدن و تجارت، گمرکات، بانک ها و بورس مورد بررسی قرار گرفتند.

مهندس رضا رحیمی در اینباره اظهار داشت: چشم اندازها و افق هایی که در این برنامه ها رسیم می شوند باید واقعی باشند و براساس منابع محدود فعلی به آن نگریسسته نشود.

معاون استاندار افزود: پررنگ کردن نقش بخش خصوصی در روند تولید و سرمایه گذاری از اهداف برنامه ششم توسعه کشور است که این نوع نگاه باید در برش استانی این برنامه 5 ساله به خوبی لحاظ شود.

این مدیر ارشد اقتصادی ادامه داد: همچنین در این برنامه به موضوع بورس و فرابورس بسیار اهمیت داده شده و امیدواریم بستر و شرایط مساعدتری برای ورود هرچه بیشتر شرکت ها و بنگاه های اقتصادی استان به فرابورس و بورس فراهم شود.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 01 دی 1395 ساعت 9:14 ب.ظ

دیدگاه