یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

پروين دخت داوديان : اميد است بتوانيم به نام اسلام آباد کورس عشايري را احيا کنيم

پروين دخت داوديان : اميد است بتوانيم به نام اسلام آباد کورس عشايري را احيا کنيم

پروين دخت داوديان : اميد است بتوانيم به نام اسلام آباد کورس عشايري را احيا کنيم

پروين دخت داوديان -اميد است بتوانيم به نام اسلام آباد کورس عشايري را احيا کنيم

 

کرمانشاه دیلی:  مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه گفت: بازی های بومی و محلی برای پرورش استعدادها دارای ظرفیت های فراوانی است و این اداره کل برنامه ویژه ای برای تقویت بازی های بومی و محلی دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا مجتبی جوهری روز چهارشنبه در جلسه شورای ورزش اسلام آبادغرب افزود: رمز توسعه ورزش کشور همکاری تنگاتنگ آموزش و پرورش و ورزش و جوانان است.

وی گفت: متولی ورزش رسما ورزش و جوانان است اما به واقع پیشرفت ورزش کشور در گرو همکاری تمامی ارگان ها و ادارات است زیرا اعتبارات قطره چکانی اداره ورزش جوابگوی مشکلات نیست.

وی اظهار داشت: برای اداره ورزش کشور راهی جز مشارکت بخش خصوصی نداریم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته بخش عظیمی از کارها به تدریج به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

فرماندار اسلام آباد هم گفت: این شهرستان دارای ظرفیت های خوبی است و تک چهره های موفقی را در رشته های مختلف ورزشی معرفی کرده اما فقر و عدم تامین مالی باعث شده بسیاری از استعدادهای ورزشی در تنگناهای معیشتی قرار گرفته و از مدار ورزش قهرمانی خارج شوند.

افشین کریمی گفت: امروز در دنیا باشگاه ها متولی ورزش اند و دولت نقش تسهیل گیر را دارد اما به دلیل عقب ماندگی های ورزشی مناطق محروم دولت نباید یکباره امور را به بخش خصوصی بسپارد و با اجرای درست اصل 44 متناسب با شرایط مردم نقش خود را در مناطق محروم کماکان حفظ کند.

فرماندار اسلام آباد گفت: اگر هیات های ورزشی برنامه و چشم انداز نداشته باشند نباید به آن ها کمک شود و مبنای تقسیم امکانات و اعتبارات برنامه محوری و کارایی برنامه ها خواهد بود.

کریمی گفت: ورزش همگانی یک مسئله فرابخشی است و تنها ورزش و جوانان متولی آن نیست و باید در طراحی بوستان ها و فضاهای شهری به فضاهای ورزشی توجه شود و برای این منظور ما نیز همه توان خود را در فرمانداری اسلام آباد به کار خواهیم بست.

داودیان مشاور اداره کل ورزش و جوانان کرمانشاه نیز گفت: مسوولیت مدیران اسلام آباد بعد از کرمانشاه مسوولیت سنگینی است و ما در گذشته سابقه برگزاری مسابقات بی نظیر کورس عشایری با مشارکت 60 هزار نفری مردم را داریم که در تمامی رسانه های بین المللی نیز پوشش داده شد و امید است بتوانیم به نام اسلام آباد این کورس عشایری را احیا کنیم.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 17 اردیبهشت 1394 ساعت 12:53 ب.ظ

دیدگاه