جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

پروژه عظیم راه آهن کرمانشاه در دو ماه اول امسال به بهره داری می رسد

پروژه عظیم راه آهن کرمانشاه در دو ماه اول امسال به بهره داری می رسد

پروژه عظیم راه آهن کرمانشاه در دو ماه اول امسال به بهره داری می رسد

 اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه

استاندار کرمانشاه گفت: پروژه عظیم راه آهن کرمانشاه با سرعت بسیار خوبی در حال اجرا است و قرار بود این طرح در 31 فروردین امسال به بهره برداری برسد که به دلیل وضعیت جوی این طرح با دو الی سه هفته تاخیر به بهره برداری خواهد رسید.

کرمانشاه دیلی: دکتر اسداله رازانی امروز در بازدید از روند اجرایی طرح راه آهن کرمانشاه که معاون امور عمرانی استانداری و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری نیز حضور داشتند افزود: خوشبختانه پروژه راه آهن کرمانشاه با توجه به تاکیدات ریاست محترم جمهوری و همچنین پیگیری های مستمر وزیر راه و شهرسازی با سرعت خوبی در حال اجرا است که این طرح در دو ماه اول امسال به بهره داری خواهد رسید.

وی اظهار داشت: با توجه به سرعت خوب طرح راه آهن همانطوری که پیش بینی شده بود این طرح در 31 فروردین آماده افتتاح می شد اما با توجه به برکات و نزولات جوی که حجم بارندگی در اسفند سال 95 و بهار امسال نسبت به سال های گذشته از رشد قابل توجهی برخودار است پروژه راه آهن با دو الی سه هفته تاخیر یعنی در اردیبهشت ماه آماده افتتاح و بهره برداری خواهد شد.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد:پروژه عظیم راه آهن کرمانشاه دارای 36هزار متر مربع بخش ساختمانی ایستگاه و دارای بیش از 83 هکتار وسعت و عرصه است که ایستگاه راه آهن کرمانشاه دارای ایستگاه مسافر و صنعتی و بار می باشد که این ایستگاه با توجه به انجام شدن کارهای آن به صورت همزمان بزرگترین ایستگاه در سطح کشور می باشد.

وی با بیان اینکه از سه نقطه احداث این طرح در دست اجرا است گفت: از مسیر کرمانشاه تا فیروان حدود 85 کیلومتر است که تاکنون 15 کیلومتر از مسیر ریل گذاری شده و این توان وجود دارد که روزی دو کیلومتر حتی بیشتر از مسیر ریل گذاری شود و تمامی ریل مورد نیاز این مسیر به مقدار 16 هزار تن تامین و 7 هزار تن هم در مسیر دپو شده است.

استاندار کرمانشاه گفت: در ایام تعطیلات نوروزی فقط سه روز اجرای این طرح انجام نشد و از روز چهارشنبه هفته گذشته کار با جدیت دنبال شد.

دکتر رازانی ادامه داد: تمامی مسائل مربوط به این طرح از قبیل گازرسانی و امکانات و اعتبارات مورد نیاز حل و تامین شده است و هیچ مشکلی که بخواهد روند اجرای این پروژه را با کندی مواجه سازد وجود ندارد و با توجه با مذاکراتی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم  مسائل پروژه در تمامی ابعاد حل شده است.

وی گفت: از مجری و پیمانکار این طرح می خواهیم که نسبت به نصب روز شمار اتمام این پروژه که می تواند برای مردم نوید بخش باشد اقدام کند.

فریودن کیانی فر رئیس موسسه جهاد نصر به عنوان پیمانکار طرح نیز در این مراسم گفت: ما با بازدیدها و پیگیری های مستمر مدیریت ارشد استان به کار دل گرمتر می شویم و این جدیت و حمایتی که وجود دارد توان ما را برای به نتیجه رساندن هر چه سریعتر طرح دو چندان می کند.

وی افزود: کل ساختمان ایستگاه راه آهن کرمانشاه بهترین و بزرگترین و زیباترین ایستگاه راه آهن در سطح کشور است که کارهای مربوط به آن همزمان انجام می شود.

نوشته شده توسط admin در شنبه, 12 فروردین 1396 ساعت 12:48 ب.ظ

1 نظر

  1. ضمن تشکر ازمدیریت ارشد استان  که دلسوزانه ادامه کار رازیرنظر دارد از دست اندرکاران شهرستان که موقع انتخابات ازاین
    پروژه بیشترین بهره برداری سیاسی رادارند تقاضامیشود روند کار توسط مشاورانشان به اطلاع مردم ازاقدامات  نماینده متبوع 
    برسانند وازنماینده محترم جناب دکتر فلاحت پیشه درخواست میگردد نسبت به نظارت درمحل ایستگاه راه آهن دقت بیشتری داشته 
    باشند تا مردم اسلام آبادهم سهمی درسوزنبانی داشته باشند 
    خداومد به خدومین این مملکت عزت وآبرو دهد.

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه