پنجشنبه, ۳۰ فروردین ۱۳۹۷

پوتین قدرتمندترین فرد جهان در سال 2016

پوتین قدرتمندترین فرد جهان در سال 2016

پوتین قدرتمندترین فرد جهان در سال 2016

 پوتین

نشریه آمریکایی فوربس روز چهارشنبه در رتبه بندی سالیانه خود ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را در سال 2016 برای چهارمین سال پیاپی، نیرومندترین فرد جهان معرفی کرد.

 
کرمانشاه دیلی: به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا در رده دوم جدول مجله فوربز برای تعیین قدرتمندترین فرد جهان قرار دارد.
 
این مجله تخصصی در کسب و کار نوشت: رئیس جمهوری روسیه نفوذ کشورش را تقریبا در همه گوشه و کنار جهان اعمال کرده است. 
 
فوربس نوشت؛ پوتین از سرزمین مادری خود تا سوریه و تا انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به هر چه می خواهد، دست می یابد.
 
به نوشته فوربس، رهبر 64 ساله روسیه از نظر هنجارهای متعارف جهانی، نامحدود است و دسترسی وی در سال های اخیر چند برابر شده است.
 
این مجله می افزاید؛ ترامپ که حدود یک ماه دیگر (اول بهمن ماه) رئیس جمهوری آمریکا می شود و در رده دوم قرار گرفته است، ظاهرا در برابر جنجال و رسوایی، مصونیت و بر مجلس نمایندگان و سنای کنگره تسلط و یک شبکه شخصی به ارزش میلیاردها دلار در اختیار دارد.
 
ترامپ که ماه گذشته (نوامبر) به عنوان رئیس جمهوری آینده ایالات متحده انتخاب شد، در رتبه بندی سال 2015 فوربس در رده هفتاد و پنجم قرار داشت.
 
جایگاه سومین فرد نیرومند جهان مجله فوربس در سال جاری به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان اختصاص یافته که به مدت 11 سال سکان بزرگ ترین قدرت اقتصادی اروپا را در دست داشته است و قصد دارد در انتخابات سال آینده نیز مجددا نامزد شود. 
 
اما باراک اوباما رئیس جمهوری کنونی آمریکا که در سال 2015 در جایگا دوم فوربس قرار داشت، در حالی که در هفته های آخر ریاست خود بر کاخ سفید قرار دارد و حزب دمکرات وی پس از پیروزی غیرمنتظره ترامپ، از کاخ سفید و کنگره بیرون رانده شد، در سال جاری به رده چهل و هشتم جدول این مجله سقوط کرده است.
 
جایگاه چهارم فوربس نیز به شی جینپینگ رئیس جمهوری چین و رتبه پنجم به پاپ فرانسیس رئیس کشور واتیکان اختصاص یافته است.
 

فوربس نوشته است: نفوذ صدها نامزد از نقاط مختلف جهان را برای تکمیل فهرست سالیانه خود، بررسی و ارزیابی کرده و در نهایت نام 74 فرد نیرومند و تاثیرگذار را در آن گنجانده است.

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 24 آذر 1395 ساعت 9:21 ب.ظ

1 نظر

  1. به نظر باید دکتر ظریف را بخاطر داغان کردن موتورهای هسته ای یک کشور در عوض هیچ در رده اول قرار میدادند نه کسی دیگر را

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه