دوشنبه, ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

پیام صلح را جایگزین خشم و نفرت کنیم / دکتر لطیف صفری

پیام صلح را جایگزین خشم و نفرت کنیم / دکتر لطیف صفری

پیام صلح را جایگزین خشم و نفرت کنیم / دکتر لطیف صفری

 دکتر لطیف صفری

بسمه تعالی

کرمانشاه دیلی: در آستانه 22 بهمن روز پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران بروال معمول با حضور گسترده در راهپیمائی و جشن بزرگداشت این رویداد تاریخی بار دیگر قدرت و اقتدار ملی خود را به نمایش می گذارد.

در سنوات گذشته مردم خشمگین از سیاستهای خصمانه و استکباری امریکا و اسرائیل غاصب، در مناسبتهای مختلف از جمله این جشن ملی با سردادن شعارهای خشن و لگدکوب کردن و به آتش کشیدن پرچم آنها مراتب نفرت و انزجار خود را از اعمال ضد بشریشان نشان دادند. تکرار این مساله آنهم به صورت همه گیر و مشارکت دولت و ملت بگونه ای محکم و ریشه دار گردیده که در قامت یک تابو جلوه گر است. بطوریکه از ترس نکوهش عمومی منتقدان خیرخواه سیاست کشور هم زبان در کام کشیده و در این باره سکوت اختیار کرده اند.

 نظر به اینکه پرچم نماد ملی مردم هر کشور است و آمدن رفتن حاکمان هم در رنگ و ترکیب و بالا و پایین بودن آن تاثیری ندارد و از طرفی جدال بین حاکمان امری عادی است و نمی توان تصور کرد در گوشه ای از جهان بین دو یا چند کشور کشمکش و درگیری و نزاع وجود نداشته باشد (مگر اینکه انشا الله با ظهور حضرت مهدی عج صلح و آرامش بر اطراف و اکناف جهان حکمفرما شود).

اکنون که در اطراف کشور ما هم با تحریک و دخالت امریکا و جمعی از حاکمان عرب و روسیه و اسرائیل و … در کشورهای عراق، سوریه، لبنان، فلسطین و یمن و افغانستان جنگ و خونریزی و آوارگی و … در جریان است و دهها بهانه برای ایجاد و ادامه این اختلافات وجود دارد و موضوع این اختلافات هم ربطی به نماد ملی کشورها یعنی پرچم آنها ندارد. و پرچم در واقع نماد همبستگی ملی همه مردمان یک سرزمین است ونه متعلق به دولت یا بخشی از مردم!!

بنابراین لگدکوب کردن و آتش زدن پرچم هیچ ارزشی نمی آفریند ولی تا بخواهی بر طبل نفرت و اختلاف نواخته می شود. لذا بهتر است با تدبیر بزرگان نظام راه و رسم پیشین را تغییر داده و روشی نو در پیش گرفته شود بگونه ای که پیام صلح و دوستی را به آن بخش از مردم آمریکا بدهیم که در مقابل یاوه گوئیها و رفتار نژاد پرستانه ترامپ نسبت به ایرانیان و مردمان مسلمان این 7 کشور به مبارزه برخواسته اند. بخصوص اینکه دستگاه قضائی و نهادهای علمی و حقوق بشری هم در حمایت از ایرانیان با آن مردم همنوا شده اند و فعلاً لگامی بر نعره کشیهای ترامپ زده اند.

لذا خوبست در این مراسم با عظمت ضمن پایداری بر استمرار مواضع خود در مقابل دولت آمریکا از آتش زدن پرچم این کشور صرفنظر کنیم. که گامی به سوی احترام به نماد ملی و مردم آمریکاست.

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 21 بهمن 1395 ساعت 11:26 ق.ظ

1 نظر

  1. «ترا آشتی بهتر آید ز جنگ
    فراخی مکن بر دل خویش تنگ»
    در زمانی که قیود زنجیروار سیاسی عاملی برای بیزاری میان ملت هاست ما به فضایی نیاز داریم که درآن صیانت از ارزش های انسانی امری فراتر از مرز و رنگ و نژاد و زبان… باشد و اخلاق در چنان جایگاه رفیعی قرار گیرد که بارفتارهای هیجان مدار پیش پای سیاست و قدرت ذبح نگردد و احساس جمعی شهروندان در تمام سرزمین ها برای ارتقای رفتارهای مدنی و فرهنگ سازش و میل به صلح صدایی رسا برای حاکمیت ها باشد چرا که جبر جغرافیا دلیل کافی برای بیزاری میان ملت ها نیست…
    جناب آقای دکتر صفری بی کران درودها بر شما که در میان آتش خشم و کین پیام آور صلح و مهربانی هستید مانا و مستدام باشید

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه