جمعه, ۳۱ فروردین ۱۳۹۷

پیگیری های فرمانداری دالاهو در خصوص ساماندهی پرورش ماهی ریجاب

پیگیری های فرمانداری دالاهو در خصوص ساماندهی پرورش ماهی ریجاب

پیگیری های فرمانداری دالاهو در خصوص ساماندهی پرورش ماهی ریجاب

 لطف الله شهبازی

کرمانشاه دیلی: لطف الله شهبازی از جمله فرمانداران بااخلاق ، بی حاشیه ، متعهد و خدوم استان کرمانشاه است که در دولت تدبیر و امید با عنایت به شناخت ایشان از دالاهو به عنوان فرماندار این شهرستان منصوب شد.

شهرستان دالاهو علی رغم برخورداری از ظرفیت های فراوان اما متاسفانه از محرومیت های انباشت شده تاریخی رنج می برد و رفع این محرومیت ها بدون تردید در کوتاه مدت میسر نخواهد شد اما امید است با استقرار دولت تدبیر و امید و فرماندار خدمتگزارش در این خطه حرکت در مسیر رفع محرومیت با شتاب بیشتری انجام شود تا از استعدادهای شهرستان دالاهو بهره گیری بیشتر و مناسبتری محقق شود.

گزارش زیر از پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی با موضوع ساماندهی پرورش ماهی و پروژه گردشگری ریجاب در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان دالاهو با حضور معاون برنامه ریزی استان ، می باشد.

مهندس میرزایی در این جلسه اظهار داشت: منطقه ریجاب در کنار جاذبه های طبیعی و گردشگری، دارای پتانسیل های بسیار بالایی در زمینه پرورش ماهی قزل آلا است و با توجه به این قابلیت ها مدیریت استان مصمم به ساماندهی این منطقه است. 

میرزایی ادامه داد: متأسفانه در شرایط فعلی وجود مشکلات زیست محیطی و بهداشتی امکان پرورش ماهی در این منطقه را دشوار کرده و مردم ریجاب نیز با توجه به این وضعیت، دچار مشکلات عدیده ای شده اند. 

وی در ادامه افزود: بی گمان اجرای طرح ساماندهی و همچنین ایجاد زیرساخت های مورد نیاز گردشگری، کمک زیادی به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال منطقه خواهد کرد. 

در پنجمین جلسه کارگروه اقتصادی که با موضوع ساماندهی پرورش ماهی و پروژه گردشگری ریجاب برگزار شد، مصوب شد که طرح ساماندهی با توجه به نظرات سازمان ها، ادارات و دستگاه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، محیط زیست، دامپروری، جهاد کشاورزی تهیه و تدوین شود. همچنین مقرر شد طرح گردشگری ریجاب توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تا دو ماه آینده ارایه شود. علاوه بر این مقرر شد حوضچه های فعلی پرورش ماهی از تنگ دروازه تا سرچشمه در قالب یک واحد تعاونی تشکیل شود و مسئولیت پروژه به این تعاونی واگذار شود. 

همچنین در صورت تصویب طرح ساماندهی تعاونی مسئولیت خواهد داشت. در ضمن باید بستر و حریم رودخانه آزاد شود و واحدهایی که حریم و بستر را رعایت نکرده اند نسبت به آزاد سازی اقدام نمایند. 

گفتنی است معاون برنامه ریزی استان و هیئت همراه شامل مدیرکل اقتصادی، فرماندار دالاهو و مدیران و روسای سازمان ها و ادارات جهاد کشاورزی، شیلات، دامپزشکی، منابع طبیعی، بهداشت و درمان و … از حوضچه های پرورش ماهی ریجاب بازدید نمودند و از نزدیک مشکلات و مسایل موجود را بررسی کردند.

نوشته شده توسط admin در شنبه, 03 آبان 1393 ساعت 4:50 ب.ظ

دیدگاه