یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

چالش نماینده و فرماندار اسلام آبادغرب بر سر سخنرانی روز 31 شهریور

چالش نماینده و فرماندار اسلام آبادغرب بر سر سخنرانی روز 31 شهریور

چالش نماینده و فرماندار اسلام آبادغرب بر سر سخنرانی روز 31 شهریور

 کرمانشاه دیلی: در مراسم آغاز سال تحصیلی جدید در یکی از مدارس شهرستان اسلام آباد فرماندار این شهرستان با تعریضی بر سخنان نماینده این اسلام آباد در مراسم رژه نیروهای مسلح آن را توهین یه مردم مرز نشین استان کرمانشاه دانست. هم چنین علی جلیلیان نیز با واکنش تند به این سخنان فرماندار آن را کذب خوانده و حق خود برای پیگیری این موضوع در مراجع قضایی را محفوظ دانست. فارغ از صحت یا کذب موضوع، این اظهارات حکایت از اختلافی در پشت پرده بوده که البته در طی چندین هفته گذشته تقریبا علنی نیز گشته است.

فرماندار اسلام آباد غرب گزینه اصلی فرمانداری سرپل ذهاب بود و نام وی به عنوان فرماندار این شهرستان نیز به تایید مقامات وزارت کشور رسیده بود اما لابی فرماندار فعلی این شهرستان از طریق یک واسطه با سران یکی از اقلیت های مذهبی شهرستان و فشار آنان بر علی جلیلیان باعث شد وی که قبل از این با فرمانداری کرم محمدی مخالف با حضور در وزارت کشور حکم کرم محمدی را به عنوان فرماندار این شهرستان دریافت نماید.

البته قبل از این اقدام هماهنگی های میان این دو انجام و فرماندار متعهد میشود در ازای موافقت جلیلیان در امور شهرستان کاملا با وی هماهنگ باشد اما بعد از اخذ حکم خود با بی توجهی به مهره های وی در فرمانداری و هم چنین مخالفت با برخی روسای ادارات باب اختلاف مجدد گشوده میشود.حتی بعد از گله مندی جلیلیان از فرماندار طی نشستی در منزل یکی از نزدیکان نماینده مجددا فرماندار قول مساعد همکاری میدهد اما باز هم این دو نمیتوانند به توافق برسند و علی جلیلیان نماینده اسلام آباد علنا در 3 هفته پیش خواهان برکناری فرماندار این شهرستان شد. کرم محمدی دو روز پیش در سخنرانی آغاز سال تحصیلی نماینده را غیرمستقیم مورد انتقاد قرار داد و اظهارات وی را مبنی بر فرار مردم قصرشیرین و سرپل ذهاب توهین در حق مردم مرز شنین دانست. اظهاراتی که جلیلیان آن را کاملا کذب خواند و گفت وی از عبارت: مردم این دو شهرستان مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شدند ، استفاده کرده است.

منبع: وبلاگ اسلام آبادغرب نیوز

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 03 مهر 1393 ساعت 1:27 ب.ظ

دیدگاه