یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

کابینه جدید و لزوم کارآمدی آن‌‌‌

کابینه جدید و لزوم کارآمدی آن‌‌‌

کابینه جدید و لزوم کارآمدی آن‌‌‌

 کابینه جدید و لزوم کارآمدی آن‌‌‌

کرمانشاه دیلی:   دولت دوازدهم در حالی در آستانه شکل گیری است که رییس جمهور محبوب مردم بیش از هر زمان دیگری نیازمند حمایت و پشتیبانی است . این حمایت هم از سوی توده مردم و جمعیت میلیونی همراه او و هم از سوی نخبگان و فعالان سیاسی و اجتماعی باید به منصه ظهور رسیده و تا تحقق برنامه های کامل رییس جمهور استمرار داشته باشد .

 

شرایط موجود منطقه ای و اوضاع داخلی کشور ضرورت این همراهی و حمایت را دو چندان می کند . از یک سو مخالفان نظام و کشورهای رقیب منطقه همه ابزارهای پیدا و پنهان خود را برای منزوی ساختن جمهوری اسلامی به کار انداخته و با حاتم بخشی های خود پای قدرت های جهانی را نیز برای ضربه زدن به این نظام به میان کشیده اند . از سوی دیگر مخالفان داخلی دولت و رقبای سیاسی رییس جمهور بدون توجه به منافع ملی کشور صرفا برای زمین گیر کردن دولت و محقق نشدن برنامه های دکتر روحانی از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد . این دو مولفه که قیچی وار کیان دولت و شخص رییس جمهور را نشانه رفته اند. ضرورت آگاهی و هوشیاری ما را توجیه خواهد کرد .

 

نباید از این نکته غافل شد که روحانی به تنهایی قادر به تحقق وعده های انتخاباتی خویش نیست و موفقیت او در گرو همراهی تیمی از نخبگان کشوری است که هم به برنامه ها و سیاست های دکتر روحانی باور قلبی داشته و هم برای اجرای این برنامه ها هر گونه خطر و ریسکی را پذیرا باشند .

 

 تجربه دولت اول دکتر روحانی نشان داد که بخش عمده ای از تیم اجرایی رییس جمهور با منویات و سیاست های وی همراه نیست و در میدان اجرا رویکردی محافظه کارانه را اتخاذ کرده اند رویکردی که قبل از هر چیز تداعی گر تمایل آنان به حضور در جغرافیای قدرت و حفظ مقام و موقعیت خویش است .

 

این رویکرد در دولت جدید نه تنها کارساز نیست بلکه با حجم انبوه هجمه های مخالفان داخلی و خارجی به شکست دولت و ناکارآمدی آن در قبال مشکلات کشور خواهد انجامید . بنابراین آنچه که در شرایط فعلی برای دولت و شخص رییس جمهور حائز اهمیت است انتخاب تیمی قوی از مدیران جوان ،خوش سابقه و معتقد به فرایند اعتدال و اصلاح برای ترکیب کابینه است .

 

مدیرانی که در سنوات گذشته و در مناصب اجرایی خویش ، توانسته اند ضمن اعتقاد به مبانی اصلاح طلبی در سازمان تحت تصدی خود نیز جهش های قابل توجهی را در راستای برنامه های دولت به وجود آورند .

 

به اعتقاد بسیاری از کارشناسان یکی از سازمان های موفق دولت که توانسته است ضمن ایجاد رضایت مندی در میان جامعه هدف خود بخش عمده ای از سیاست های دولت را تحقق ببخشد.

 

سازمان بهزیستی کشور است سازمانی که با انبوهی از مشکلات به جای مانده از دولت قبل موفق شد تا این دستگاه عریض و طویل را از حاشیه سایر دستگاههای حمایتی بیرون آورده و تحرکی نوین در بسامان کردن خدمات رفاهی به مددجویان کشور ایجاد نماید.

 

تحقق این مهم در سایه درایت ، تدبیر و برنامه های یکی از مدیران جوان و خوش فکر دولت محقق گردید و توانست سازمان بهزیستی را به یکی از ارگان های پیشرو در عرصه خدمات اجتماعی تبدیل نماید .

 

دکتر انوشیروان محسنی بندپی با تجربه چندین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مدیریت موفق سازمان بهزیستی کشور در دولت اول روحانی از آن دست مدیرانی است که می تواند در دولت جدید نیز در تحقق برنامه های دولت ایفاگر نقش باشد . ثبات فکری ، پرهیز از تذبذب و دوگانگی ، باور عمیق به برنامه ها و منشور اصلاحات و همراهی با رییس جمهور از ویژگی هایی است که دکتر محسنی را به یکی از مدیران موفق دولت تبدیل کرده و حضور ایشان را در مناصب کلیدی دولت آینده توجیه می کند / منوچهر محمدی

منبع: تیترنیوز

نوشته شده توسط admin در یکشنبه, 18 تیر 1396 ساعت 8:58 ب.ظ

دیدگاه