یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

کرم محمدی:منتقدان من کم وزن، دروغپرداز و… هستند

کرم محمدی:منتقدان من کم وزن، دروغپرداز و… هستند

کرم محمدی: منتقدان من محفلی، کم وزن، همراه جبهه پایداری، دروغ پرداز، و … هستند

کرم محمدی متن این گفتگو بدون هیچگونه توضیحی در معرض قضاوت خوانندگان فهیم قرار می گیرد

کرمانشاه دیلی:  هفته نامه صدای آزادی گفتگویی را با کرم محمدی فرماندار اسلام آبادغرب انجام داده و در آن تصریح کرده است که آقای محمدی ” در بیشتر موارد سعی دارد کارهایش را با تکیه بر نگاه ایلی و عشیرتی سر و سامان دهد.

آقای محمدی در این مصاحبه در پاسخ به سئوال ” منتقدان می گویند:« عملکرد شما نشان می دهد که بیش از هر چیز دلواپس اصولگرایان در اسلام آباد غرب هستید»” پاسخ می دهد:

کدام منتقد؟ این مبحث فقط در محافلی که تعدادشان به انگشتان یکدست هم نمی رسد، مطرح می شود وخوشبختانه یا متاسفانه در ملاء عام و در روزنامه ها وشبکه های اجتماعی با تابلو حقیقی یا حقوقی خود وارد نمی شوند.”

” از قضا منتقدان محترمی که معمولا هم چهره آنها در پس پرده قرار دارد، هیچ یک از مدیران موجود را که در دولت گذشته مسئولیت داشته اند، نقد نمی کنند و اصولا با آنها مخالفتی ندارند و صدالبته با تمام توان علیه فرماندار دولت تدبیر و امید شایعه پراکنی و دروغ پردازی می نمایند؟!”

“دلواپسی بنده برای این جریان فکری در شهرستان به شوخی شبیه است تا واقعیت”http://islamabadtimes.ir/wp-content/uploads/2014/09/%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-.jpg

” امروز هم یکی از معدود فرمانداران دولت تدبیروامید دراستان هستم که در امور مختلف اعلام نظر می کنم “

فرماندار اسلام آباد سپس در پاسخ به سئوال ” در برخی محافل می گویند: شما بیش از اینکه دغدغه ی خدمت در اسلام آباد داشته باشید ، دنبال رسیدن به کرسی مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از حوزه ی دیگری در غرب استان هستید و به همین خاطر دو معاون فرمانداری را از این حوزه برگزیدید. این تحلیل را چقدر درست می دانید ؟” گفته است:

 “ این محفل نشینان از کجا وچگونه به این نتیجه رسیده اند؟ ”

ایشان همچنین در جواب به سئوالی دیگر گفته است:

” اکثریت قریب به اتفاق مطالیی که علیه بنده نوشته می شود، نه تنها انتقاد نیست بلکه تهمت است و از اساس کذب بوده و بخش اعظم آنها بنا به نظر صریح وکلای محترم، جرم محسوب می شوند.”

آقای محمدی همچنین در پاسخ به سئوال ” شما چرا با منتقدان نشست برگزار نمی کنید؟ آیا فکر نمی کنید بهتر است قضایا را با گفتگو حل کنید؟” اظهار داشته است که:

” اول آنکه از نظر جایگاه و پایگاه مردمی وزن چندانی ندارند.دوم آنکه حرف حساب وحقی برای بیان کردن ندارند والا برچهره خویش نقاب نمی زنند وسخن خود را با تابلو حقیقی یا حقوقی بیان می کنند.”

پاسخ فرماندار اسلام آباد به سئوال ” می دانید که بیشترین منتقدان شما از طیف اصلاح طلبان هستند؟

” اینهایی که به نام اصلاح طلبی وارد گود شده اند، عملا در جهت امیال وآرزوی های تندروترین مخالفان ومنتقدان دولت تدبیر وامید قدم برداشته و قلم می زنند” ” این چه اصلاح طلبی و چه نوع دفاعی از دولت تدبیر وامید است که با نام اصلاح طلبی اما به کام جبهه پایداری اقدام می نمایند؟! ”

کرم محمدی در حرف پایانی اش اظهار داشته است:

” بنده عرض می کنم فحش دادن و دروغ گفتن و شایعه پراکنی نمودن، کار شاق وسختی نیست . اصولا تخریب هزینه ی زیادی ندارد، کافی است انسان پا روی وجدان خویش بگذارد و خدا را ناظر اعمال خود نبیند، از اینجا به بعد استفاده از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف ، کاملا توجیه پذیر می شود. امری که با ارزشهای  والای دینی وانقلابی ما سنخیتی ندارد.”

متن کامل این گفتگو را در ادامه مشاهده می کنید:

صدای آزادی:. کرم محمدی فرماندار اسلام آباد غرب گاهی با همان شلوار «جافی» خاص مردمان غیور کلهر در خیابان ظاهر می شود. جدا از ساختمان فرمانداری، به سادگی با مردم ارتباط می گیرد. در مراسمات مذهبی،مداحی و نوحه خوانی می کند و سوابقش نشان می دهد که شاخص ترین نیروی اصلاح طلب در بین فرمانداران استان است. اما در بیشتر موارد سعی دارد کارهایش را با تکیه بر نگاه ایلی و عشیرتی سر و سامان دهد.
اگر چه  بیش از دو دهه تجربه ی روزنامه نگاری را  در کارنامه اش دارد و این ماهها یادداشتهایش سرمقاله ی روزنامه های کشوری می شود و از این مصاحبه ی چالشی خم به ابرو نیاورد، بخشی از سوالات را پاسخ نداد و در توجیه عدم پاسخ به آن سوالها به توصیه ی مافوق هایش در استانداری استناد نمود.
 از دیگر سو نسل های نو اندیش اسلام آباد به خاطر وجود طیف های سیاسی و نخبگان اجتماعی و فرهنگی، همواره با طرح دیدگاهها ، نقد ها و نظرهای متفاوت توانسته اند مدیریت شهری و مدیران شهر را به چالش بکشانند. اتفاقی که در هیچ شهرستان دیگری در این حد نمود ندارد. گفتگوی حاضر می خواهد با نگاهی شفاف به این چالش ها نظری بیفکند و روشنگری کند :

آقای محمدی ! برخی منتقدان می گویند:« عملکرد شما نشان می دهد که بیش از هر چیز دلواپس اصولگرایان در اسلام آباد غرب هستید» . البته تغییرات مدیریتی در این شهر هم به مخاطبان همین را می گوید.مثلا در این مدت تنها دو مدیر اداری را تغییر داده اید و همه ی مدیران، منصوبین دولت قبل هستند. چه پاسخی به این منتقدان دارید؟
قبل از هر پاسخی، باید پرسید: کدام منتقد؟ به هرحال در فضای کاملا باز سیاسی موجود که درسایه نظام جمهوری اسلامی ایران در شهرستان وجود دارد، همه آزاد هستند تا در چارچوب قانون، نظرات خود را شفاف و روشن بیان نمایند.فکر نمی کنم که این موضوع استثناء بردار باشد.این مبحث فقط در محافلی که تعدادشان به انگشتان یکدست هم نمی رسد، مطرح می شود وخوشبختانه یا متاسفانه در ملاء عام و در روزنامه ها وشبکه های اجتماعی با تابلو حقیقی یا حقوقی خود وارد نمی شوند.
در بحث تغییر مدیران، همانگونه که قبلا جناب آقای آزرمی معاون محترم سیاسی امنیتی استانداری اعلام کردند، مشکلات خاص وجود دارد.شما نگاه کنید در بدنه مدیران کل و روسای سازمانهای استان نیز همین مشکل خودنمایی می کند. دراین رابطه حتما در موعد مناسب مفصلا بحث خواهد شد.نکته ای که باید اضافه کنم این است که از قضا منتقدان محترمی که معمولا هم چهره آنها در پس پرده قرار دارد، هیچ یک از مدیران موجود را که در دولت گذشته مسئولیت داشته اند، نقد نمی کنند و اصولا با آنها مخالفتی ندارند و صدالبته با تمام توان علیه فرماندار دولت تدبیر و امید شایعه پراکنی و دروغ پردازی می نمایند؟! فرمانداری که حداقل در اصلاح طلبی ثابت قدم است وگذشته وحال او این موضوع را نشان می دهد.
ضمن احترام برای وابستگان به طیف های مختلف سیاسی ملتزم به قانون اساسی و از جمله: اصولگرایان، دلواپسی بنده برای این جریان فکری در شهرستان به شوخی شبیه است تا واقعیت.به هرحال سابقه فکرِ سیاسی و خط و ربط کرم محمدی بیش از دو دهه است که هم برای اصلاح طلبان وهم برای اصولگرایان مشخص است.موضع گیری هایم شفاف و روشن و بدون ابهام بوده است.امروز هم یکی از معدود فرمانداران دولت تدبیروامید دراستان هستم که در امور مختلف اعلام نظر می کنم وجنابعالی به عنوان کسی که مطالب رسانه ها را دنبال می کنید، حتما آنها را ملاحظه نموده اید.
پس در همین پاسخ سوال اول نشان دادید که میخواهید صریح باشید.ممنونم. در برخی محافل می گویند: شما بیش از اینکه دغدغه ی خدمت در اسلام آباد داشته باشید ، دنبال رسیدن به کرسی مجلس شورای اسلامی به نمایندگی از حوزه ی دیگری در غرب استان هستید و به همین خاطر دو معاون فرمانداری را از این حوزه برگزیدید. این تحلیل را چقدر درست می دانید ؟
اولا از نهاد انسانها فقط خود انسان و خدا با خبر هستند.حالا این محفل نشینان از کجا وچگونه به این نتیجه رسیده اند؟، بهتر است  پاسخ این سوال را نیز بدهند. ثانیاً تا انتخابات مجلس دهم حداقل یکسال باقی مانده است. ثالثاً کاندیداتوری برای مجلس منافاتی با خدمتگزاری برای مردم ندارد.رابعاً به نظر می رسد که مشکل این دسته از افراد کاندیداتوری بنده در مجلس آینده نیست بلکه برعکس  اطمینان آنان از این است که بنده وارد عرصه رقابتهای انتخاباتی نخواهم شد و به عنوان فرماندار شهرستان، مجری انتخابات خواهم بود.یک مجری که بر اساس سیاستهای دولت یازدهم وتاکیدات جناب آقای مهندس رضایی استاندار محترم ،تنها وتنها قانون را ملاک قرار خواهد داد و  از همه مهمتر و ضمن احترام برای همه طوایف و اقوام بزرگوار و شریف شهرستان، وابسته به هیچ ایل وطایفه ای نبوده وهمه آنان را ولی نعمت خود می دانم و به خدمتگزاری آنان با تمام وجود افتخار می کنم.دربحث معاونین هم باید بگویم که معاون برنامه ریزی فرمانداری چهل سال سن دارد واز مقطع ابتدایی تا کنون هم درهمین شهرستان بوده و۱۴ سال است کارمند فرمانداری اسلام آبادغرب است.تعجب می کنم کسی که تقریبا تمامی چهار دهه عمرش را دریک شهرستان طی نموده ، به زعم عده ای بازهم شهروند آن شهر محسوب نمی شود؟!
دررابطه با معاون سیاسی هم آقایان کاملا قضایا را می دانند اما از پذیرش حقایق سرباز می زنند.حکم جناب آقای حسینی که او هم از نیروهای کارآمد مجموعه استانداری کرمانشاه است، قبل از صدور حکم فرمانداری بنده، برای بخشداری حمیل صادر شده بود که بعدها به دلیل انتصاب آقای «کیومرث جلیلیان» به عنوان بخشدار حمیل ، ایشان جابجا شدند و به بخشداری مرکزی آمدند. هنگامی که مجدداً «آقای جابری» به مجموعه وزارت کشور بازگشت و به عنوان بخشدار حمیل منصوب شد، آقای کیومرث جلیلیان به سمت بخشداری مرکزی منصوب وآقای حسینی هم بعنوان معاون سیاسی فرمانداری انتخاب گردید.
درحالی که در ممالک اروپایی مرزها تقریبا برداشته شده و پول واحد ومسئول سیاست خارجی واحد و….دارند، جای بسی تاسف است معدودی از ما که همگی مسلمان وایرانی هستیم، هر روز در کوچه وخیابان،محل کار، مراسم مختلف و…. دست در دست هم داریم، در عرصه ی  عمل حاضر نیستیم که یکدیگر را تحمل کنیم. به جای اینکه توان و لیاقت وکارآمدی و مردم باوری و اعتقاد مدیران رده های مختلف با سیاست های دولت را مد نظر قرار دهیم، دنبال آنیم که فلان مدیر از عمر چهل ساله اش چند ماه در شهرما نبوده؟! ویا فلان مسئول اصل و نسبش کجایی است؟از مجموع دو بخشدار و دو معاون فرماندار، سه نفر بومی هستند.
معاون سیاسی تان چقدر از جغرافیای سیاسی و نخبگان سیاسی شهر شناخت دارد؟
از نظر توان ومدیریت، نیرویی کارآمد ودارای عملکرد قابل قبولی است.سالها در ادارات کل امنیتی وسیاسی  استانداری مشغول انجام وظیفه بوده است .این ادارات کل ،ارتباط تنگاتنگی با جغرافیای سیاسی شهرستانهای استان دارند.اما در بخش نخبگان سیاسی شهر طبیعتا باید موضوع را ازایشان ونخبگان سوال نمود.
آقای محمدی! منتقدین شما مدعی هستند که در برخورد با آنها انعطاف ندارید و انتقادات را برنمی تابید! چقدر این نقد را بر خودتان وارد می دانید؟
خوب بنده با فضای رسانه و روزنامه نگاری و نقد و نقادی ، بیگانه نیستم .حداقل بیش از دو دهه است در این زمینه فعالیت دارم.از طرف دیگر براساس واقعیات موجود که شما در فضای مجازی ملاحظه می کنید، به جرأت می توانم بگویم که: انتقاد پذیر ترین مدیر دولت تدبیر وامید در رده فرماندار، در استان کرمانشاه کرم محمدی است.اکثریت قریب به اتفاق مطالیی که علیه بنده نوشته می شود، نه تنها انتقاد نیست بلکه تهمت است و از اساس کذب بوده و بخش اعظم آنها بنا به نظر صریح وکلای محترم، جرم محسوب می شوند.

در خبرها آمده بود که تجمع صنفی مقابل فرمانداری در ماههای گذشته یکی دو تن بازداشتی داشت. شما دستور بازداشت تجمع کنندگان در مقابل فرمانداری را نداده بودید؟
خیر. قبلا هم در مصاحبه با رسانه ها گفتم که به دستور دادستان محترم که شخصاً ناظر صحنه بوده اند و براساس اختیارات قانونی سه نفر شهروند محترم بازداشت شده بودند و از قضا با وساطت و پا درمیانی بنده و عنایت آقای دادستان ، ساعتی بعد آزاد شدند.اما شما و دیگران دیدید که یکی دو سایت و وبلاگ علی رغم آگاهی کامل براین موضوع و دریافت حقایق، اصل مطلب را کاملاً وارونه جلوه دادند و نوشتند: به دستور فرماندار اسلام آبادغرب سه نفر از شهروندان دستگیر شدند!

آقای محمدی! عده ای از خبررسان های غیر رسمی از تجمع طلاب  نوشته بودند. جریان این تجمع در مقابل فرمانداری چه بود؟
این هم از همان دروغ هایی است که از بی تقوایی سیاسی و به دور از رسالت خبرنگاری وخبر رسانی است.اصلاً و ابداً طلبه وروحانی محترمی در درب فرمانداری تجمع نکرده است. ۴۵ نفر از اعضای محترم تعاونی مسکن نور به فرمانداری آمدند و بنده و همکارانم در مجموعه اداری شهرستان در خدمتشان بودیم ودر حد مقدورات، مشکلات آنها را بررسی ومرتفع نمودیم.اما همان یکی دوسایت، عکس تعدادی از روحانیون را از اینترنت کپی کرده بودند و تیتر زدند که روحانیون در درب فرمانداری تجمع کرده اند. شبِ همان روز حضرت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی رئیس محترم حوزه علمیه امام خمینی(ره) شهرستان تماس گرفتند و گفتند شهرستان ما این تعداد روحانی ندارد !

این ماه ها بحث تعاونی مسکن اسلام آباد به کلاف سردرگمی تبدیل شده است. به عنوان نماینده ی دولت چقدر برای حل این مشکل اقدام کرده اید؟ شنیده ها حاکی از این است که حدود دو هزار نفر ثبت نام کرده اند و بعد از گذشت حدود شش سال هنوز نیمی از آنها صاحب مسکن نشده اند. در حالیکه با احتساب وام بانکی، هر متقاضی چهل میلیون هزینه پرداخت نموده و پیمانکار از قرار برای هر واحد حدود بیست و چهار میلیون قرارداد بسته که واحدها را تکمیل شده در اختیار قرار دهد. حال با این محاسبات، چرا به این مسئله ورود نمی کنید؟
دراین زمنیه باید به چند مطلب اشاره نمود.اول آنکه دولت یازدهم وارث بسیاری از مشکلات از دولت قبل از خود است. مسکن مهر یکی از این معضلات است.اینکه مردم وخصوصا اقشار آسیب پذیر از سرپناه برخوردار شوند ، امری شایسته است اما عدم برنامه ریزی و پیش بینی های لازم، این حرکت مثبت را درعمل با موانع متعدد مواجه نموده است.
دوم اینکه براساس برنامه های طراحی شده واعلام دولتمردان ومسئولان محترم دولت ‹‹دهم›› پروژه مسکن مهر می بایست در نهایت تا پایان سال ۱۳۹۰ تکمیل وتحویل متقاضیان می گردید.درحالیکه همگان می دانیم این وعده در زمان مقرر، محقق نگردید.
سومین  نکته ای که باید بدان اشاره نمایم این است که وضعیت تحویل مسکن مهر از دولت ‹‹دهم›› به دولت‹‹یازدهم›› کاملا مشخص و معلوم است و از طرف دیگر ، نماینده منصوب شده دولت ‹‹تدبیر وامید›› مدت کمتر از نُه ماه است شروع بکار کرده است دراین نُه ماه تلاش های خوبی در راستای  تکمیل پروژه مسکن مهر انجام شده است.این فعالیت با آنچه قبلا صورت گرفته است، قابل قیاس نیست.
در زمینه رفع مشکلات مسکن مهر، تاکنون ۱۰ جلسه شورای مسکن شهرستان تشکیل شده و دوبار مدیرکل محترم راه وشهرسازی و چهار بار هم معاونین محترم ایشان به شهرستان دعوت از نزدیک درجریان امور قرار گرفته اند. علاوه بر این مسائل، دهها فقره نامه وتماس ومذاکره تلفنی در این زمینه صورت گرفته است.
مجموع ثبت نام کنندگان مسکن مهر شهرک خلبان شهیدنژاد رضایی ۱۹۸۰ نفر هستند.زمین این شهرک در پایان سال ۱۳۸۸ تحویل تهیه شده وعملیات اجرایی فاز اول آن با ۱۳۸۰ واحد در شهریور ماه سال ۱۳۸۹ شروع شده است. زمین فاز دوم نیز در تیر ماه ۱۳۹۰ تهیه شده است و ۶۰۰ واحد را در برمی گیرد.
اما درخصوص مبلغ واریزی ، این موضوع در قالب تفاهم نامه سه جانبه بین راه وشهرسازی-بانک مسکن وپیمانکاران که توسط راه وشهرسازی استان انتخاب می شوند، صورت گرفته است.مبلغ تسهیلات بانکی برای شهرهای استان کرمانشاه با احتساب مبلغ یک میلیون تومان هزینه آماده سازی، بیست وپنج میلیون تومان می باشد که مستقیما وبه صورت مرحله به مرحله  از طریق راه وشهرسازی به حساب پیمانکاران واریز می گردد.بدیهی است این مبلغ بابت هزینه های ساخت، پروانه ساخت، انشعاب آب وبرق وگاز و هزینه های آماده سازی و…..کفایت نمی کند، لذا برابر مفاد تفاهم نامه سه جانبه مورد بحث ، سایرهزینه های فوق می بایست توسط سهم آورده اعضاء تامین گردد. البته این موضوع پس از ابلاغ راه وشهرسازی استان صورت می پذیرد و بعد از واریز به حساب اتحادیه مسکن مهر، برابر صورت وضعیت های ارسالی از جانب راه وشهرسازی استان به پیمانکاران ودستگاههای خدمات رسان پرداخت می گردد.
لازم به تذکر است که تاکنون سه مرحله مابه التفاوت به پروژه مذکور تعلق گرفته که برای هر واحد مبلغی درحدود پنج میلیون تومان  است واز مبلغ از طریق دستور العمل وزارت راه وشهرسازی به تناسب در سراسر کشور تعلق گرفته وخارج از تفاهم نامه سه جانبه است و ای بسا در آینده نیز شاهد چنین افزایشی باشیم. دراین موضوعات خاص شما می توانید از مدیرعامل اتحادیه مسکن مهر سوال کنید تا پاسخ های جزیی تر در اختیارتان گذاشته  شود.
مدعی هستید که دراین مدت بیش از دولت گذشته در این پروژه کار صورت گرفته است؟
بلی.ما با زبان آمار وارقام ثابت می کنیم که در مدتِ  هفت ماهی که فرماندار دولت تدبیر وامید منصوب شده است،چندین برابر ۳۶ ماهه دولت ‹‹دهم›› کار شده است.
یکی از سایت ها گفته فروشگاه بزرگ دایر شده در مسکن مهر سراب شرف آباد دراختیار یکی از اقوامتان قرار دارد.تأیید می فرمایید؟
انسان وقتی این مطالب را می شنود، به یاد آن جمله بسیار زیبای سرور و سالار آزادگان جهان حضرت امام حسین(ع) می افتد که فرمودند: ‹‹اگر دین ندارید، لااقل آزاد مرد باشید››. خوب این هم ، از جنس همان شایعات و مطالب سراسر دروغ و بی اساس است.
درمسکن مهر شهرک خلبان شهید نژاد رضایی(سراب شرف آباد) ۷۰۰ خانوار ساکن هستند .این شهرک تا اولین مراکز خرید بیش از سه کیلومتر فاصله دارد.مردم برای تهیه کوچکترین مایحتاج خود باید هم وقت و هم هزینه ی بیشتری صرف می نمودند. لذا شورای مسکن شهرستان با پیشنهاد اتحادیه مسکن مهر که براساس تقاضای مکرر اهالی محترم صورت گرفت، درجلسه مورخ:۲۱/۶/۱۳۹۳ با دایر نمودن واستقرارسه باب واحد خدماتی در شهرک موافقت کرد .  یک واحد خواروبار فروشی، یک واحد قصابی ویک واحد میوه فروشی دایر شده. متصدیان آنها هم کاملا مشخص و معلوم هستند و فرماندار و فرمانداری هیچگونه دخالتی در جانمایی و نحوه اداره و واگذاری آن نداشته اند.در اینجا و در حضور جنابعالی عرض می کنم که هرچه درشهرک فوق متعلق به اینجانب و وابستگانم پیدا کردند، یکجا وبدون دریافت یک ریال بنام آنان واگذار نمایم.ظاهرا هر کاری که توسط زیرمجموعه دولت درشهرستان در جهت رفاه حال مردم شریف شهرستان ومسکن مهر صورت می گیرد، موجب نگرانی و برآشفته شدن معدود افرادی می گردد وبرای مقابله با آن، دست به دامان نشر اکاذیب می شوند.
شما چرا با منتقدان نشست برگزار نمی کنید؟ آیا فکر نمی کنید بهتر است قضایا را با گفتگو حل کنید؟
باید اول مشخص شود منتقدان بنده چه کسانی هستند؟ خوب اینها که رسما خود را معرفی نمی کنند.پای مطالبی که می نویسند اسم ومشخصاتی نیست.این موضوع نشان از دو مطلب مهم دارد .اول آنکه از نظر جایگاه و پایگاه مردمی وزن چندانی ندارند.دوم آنکه حرف حساب وحقی برای بیان کردن، ندارند والا برچهره خویش نقاب نمی زنند وسخن خود را با تابلو حقیقی یا حقوقی بیان می کنند.
بنده چندین بار به دوستانم در گروههای اصلاح طلب استان عرض کرده ام که هر زمان منتقدین بنده آمادگی داشته باشند، حاضرم در حضور مسئولین احزاب حامی دولت تدبیر وامید با آنان روبرو شوم وآنان نقدهای خود را مطرح کنند و بنده هم پاسخ های خویش را بیان خواهم نمود.اما تا کنون هیچکس آماده بیان انتقادات در چنان جمعی نشده است.
با توجه به سوابق کاری کوتاهتان در فرمانداری اسلام آباد غرب چقدر به این مجموعه ی منتقد «حق» می دهید؟
 البته درست است که بنده حدود  نُه  ماه است بعنوان فرماندار منصوب شده ام اما فراموش نکنیم بیش از ۳۳ سال است دراین شهر ساکن هستم و از سال ۱۳۷۴ تا ۱۳۷۹ مسئول حراست فرمانداری وشهرداری و از سال ۱۳۸۵ تاکنون یعنی درمجموع بیش از ۱۴ سال فقط در فرمانداری اسلام آبادغرب حضور داشته ام. پس با اوضاع و احوال شهرستان بیگانه نیستم.اما این اینکه می فرمایید: مجموعه،کمی جای تأمل دارد. مجموعه ها معمولا دارای شناسنامه وجایگاه حقیقی وحقوقی هستند .علی ایحال بنده به عنوان نماینده دولت تدبیر و امید برای همه کسانی که نقد و انتقادی دارند، ولو ناوارد هم باشد، ارزش واحترام قائل بوده و هستم.اما فراموش نکنیم که باید منتقد خود را نشان دهد و با تابلو خود وارد شود.
می دانید که بیشترین منتقدان شما از طیف اصلاح طلبان هستند؟
 در این رابطه ذکر چند نکته ضروری است. نکته اول این که  اصلاح طلبان دارای ویژگی های خاص خود هستند. یکی از این شاخص ها، شفافیت در بیان مواضع ودیدگاهها با نام وشناسنامه مشخص است. نکته دوم، اینهایی که به نام اصلاح طلبی وارد گود شده اند، عملا در جهت امیال وآرزوی های تندروترین مخالفان ومنتقدان دولت تدبیر وامید قدم برداشته و قلم می زنند. بنده بر این باورم که در سطح استان کرمانشاه کمتر اصولگرایی پیدا می شود که تا این تاریخ ،تا این حد نسبت به مدیران منصوب شده دولت یازدهم نشر اکاذیب و دروغ وتهمت روا داشته باشد.این چه اصلاح طلبی و چه نوع دفاعی از دولت تدبیر وامید است که با نام اصلاح طلبی اما به کام جبهه پایداری اقدام می نمایند؟!

آقای فرماندار، شما را طرفدار آقای قالیباف می دانند ومی گویند: بعد از پیروزی آقای روحانی به کاروان ایشان پیوسته اید؟
قبل از پاسخ به این پرسش ، باید عرض کنم که آقای قالیباف و سایر کاندیداهای محترم انتخابات ریاست جمهوری فرزندان این سرزمین وسرمایه های کشور هستند.حمایت از آنها و یا داشتن ارتباط با این شخصیت ها فی نفسه امر مذمومی نبوده وگناه نیست، اما این سخن، صحت ندارد. در اینجا با صراحت می گویم: در میان تمامی مدیران اجرایی استان کرمانشاه تنها کرم محمدی است که سالها قبل از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲  به صورت مکتوب از آقای دکتر حسن روحانی حمایت کرده است.
مدرکی هم دارید؟
بلی .هم در آوای کرمانشاه ، هم در روزنامه سراسری مردمسالاری. آن روزها و درآن فضا از شخصیتی به نام دکتر حسن روحانی دفاع نمودن، نان و نامی در پی نداشت .پیشنهاد می کنم در مرحله اول مطلبی که در تاریخ ۶/۸/۱۳۸۶ تحت عنوان‹‹ قضاوت در عملکردها را به مردم واگذارکنیم›› را در آرشیوی روزنامه مردمسالاری مطالعه و در صورت امکان در روزنامه چاپ کنید و قضاوت را به افکار عمومی واگذار کنیم.
حرف پایانی تان؟
می گویند آسان ترین کار، انتقاد کردن است.بنده عرض می کنم فحش دادن ودروغ گفتن وشایعه پراکنی نمودن، کار شاق وسختی نیست . اصولا تخریب هزینه ی زیادی ندارد، کافی است انسان  پا روی وجدان خویش بگذارد و خدا را ناظر اعمال خود نبیند، از اینجا به بعد استفاده از هر وسیله ای برای رسیدن به هدف ، کاملا توجیه پذیر می شود. امری که با ارزشهای  والای دینی وانقلابی ما سنخیتی ندارد.
دولت تدبیر و امید ، دولت صداقت با مردم است.در این دولت پرسشگری  حق مسلم مردم و پاسخگویی وظیفه حتمی مسئولین است.زیرمجموعه های دولت یازدهم و از جمله فرماندار شهرستان اسلام آبادغرب خود را موظف به تبعیت و اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید می داند.از این رو  از تمامی انتقادات و پیشنهادات شهروندان گرانقدر استقبال می کنم و در این مدت هم در حد وسع و توانم در عمل این مهم را به اثباب رسانیده ام.هر روز با بخشی از اقشار مختلف مردم شریف شهرستان در ارتباط هستم، درد  دلها و پیشنهادت و انتقادات آنها را می شنوم و بخشی از آنها را در اجرا مد نظر قرار می دهم.

تنظیم مصاحبه از : بتول صفری

نوشته شده توسط admin در پنجشنبه, 11 دی 1393 ساعت 6:27 ب.ظ

9 نظر

 1. سلام . شما لینک شدید . لطفا در صورت امکان ما رو هم لینک نمایید
  با تشکر

 2. ما که نفهمیدیم وزن ایشان چقدر است؟

 3. ماکه نفهمیدیم وزن ایشان چقدر است؟

 4. ماکه نفهمیدیم وزن ایشان چقدر است؟

 5. نفهمیدیم وزن ایشان چقدر است؟اینقدر ور رفتین تا ادمهای کوچک هم مورد توجه قرار گرفتن.

 6. ازی قیافه بی عمل خسته شدیم؟

 7. اسلام اباد فرماندار می خواهد نه ……..

 8. کرم خان خودشان حدود صد و بیست کیلو وزن دارند که بقیه را کم وزن می دانند!

 9. ظرفیت نقد پذیری جناب فرماندار الگوست!!!!!!!!؟؟؟؟

اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه