یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

کمی از عجایب هاشمی

کمی از عجایب هاشمی

کمی از عجایب هاشمی / یادداشتی از حمید شرفی

 از دیگر عجایب مغفول هاشمی رفسنجانی داشتن نقش برجسته در جابجایی خیمه شخصیت های  اصولگرا و اصلاح طلب به وادی های دیگر سیاسی است. مثلا همین حسن روحانی یا مثلا ناطق نوری و خیلی ها دیگر.


اسلام آبادتایمز: ملتی داریم با توانمندی ها و عجایب زیادی. سختی های زیادی را هم پشت سر گذاشته و پیش رو داریم. و عبور هایمان هم جالب بوده و عجیب.  ملی شدن نفت، پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، تحریم و آینده.

اما برخی از مای این ملت سرگذشت هیجان انگیز و جالبی داشته ایم. مثلا هاشمی رفسنجانی.  هاشمی با نگاهی نوسانها و با نگاهی دیگر ثبات جالب و عجیبی داشته است.

شاید جالب ظاهری هاشمی جان بدر بردن های او از بارها و بارها ترور و سوء قصد و ماجراهای آن باشد برای خلق عجایبی دیگر. اما جالبتر قضیه می تواند هربار مراسم ختم های سیاسی یی باشد که رقیبان و مخالفان خود خوانده هاشمی برای او برگزار کرده اند و عجیب تر از آن برگشت های هاشمی است.

این سیاستمدارحوزوی  با وجود اعتماد عمیق، احترام متقابل و رابطه صمیمانه و سطح بالائی که با امام و رهبری داشته و دارد، حملات زیادی را از سوی کسانی که خود را معتقد به نظام جمهوری اسلامی می دانند، مقصود می شود.

او در زمان اصلاحات از معدود مدافعان توانمند اصولگرایان بود تا جایی که اکثریت حاکم آن روزها تهمت های بی شماری را با مفاهیم گفتمان مسلط آن ایام نثارش می کردند.

اما همینکه اصولگرایان به حکومت رسیدند آرزوی اصلی شان نبود هاشمی شد و بس. و خاتمی و اصلاح طلبان هم عاشقانه و صادقانه به هاشمی پناه بردند. و باز هم هاشمی بود و حملاتی که این بار از اصولگرایان مورد دفاع های دیروزش به خاطر دفاع از اصلاح طلبان می دید.

از دیگر عجایب مغفول هاشمی رفسنجانی داشتن نقش برجسته در جابجایی خیمه شخصیت های  اصولگرا و اصلاح طلب به وادی های دیگر سیاسی است. مثلا همین حسن روحانی یا مثلا ناطق نوری و خیلی ها دیگر.

و این گونه هاشمی در اوج قدرت یک گفتمان و یک جناح، مقدمات خلق دیگری را فراهم می کند.

در خیلی از ماجراها همه هاشمی را تمام شده میدانستند.

اما مثلا پس از ماجراهای انتخابات اخیر هاشمی این گونه نگاشت که:

بسم‌الله الرحمن الرحیم 

هاتف آن روز به من مژده‌ این دولت داد       که در آن جور و جفا، صبر و ثباتم دادند

منبع: کرمانشاه پست

نوشته شده توسط admin در چهارشنبه, 24 مهر 1392 ساعت 8:21 ب.ظ

دیدگاه