یکشنبه, ۲۷ اسفند ۱۳۹۶

یک هکر در اسلام آباد غرب دستگیر شد

یک هکر در اسلام آباد غرب دستگیر شد
  • یک هکر در اسلام آباد غرب دستگیر شد

 اعتراف 2 هکر به 40 فقره برداشت اينترنتي از حساب شهروندان کرمانشاهي

رييس پليس فتاي انتظامي استان کرمانشاه ، از دستگيري 2 هکر حرفه اي و اعتراف آنان به 40 فقره برداشت اينترنتي از حساب شهروندان خبر داد . 

اسلام آبادتایمز: به گزارش پايگاه خبري پليس ، سرهنگ “اسد ا… زحمتکش” رييس پليس فتاي انتظامي استان کرمانشاه در تشريح اين خبر بيان داشت : در پي وصول چند فقره پرونده در خصوص برداشت غير مجاز از حساب بانکي شهروندان به پليس فتا ، پيگيري موضوع در دستور کار کارشناسان اين پليس قرار گرفت .

  زحمتکش افزود : بررسي پرونده ها حکايت از آن داشت ، اکثر شاکيان دانشجو بوده و براي پرداخت شهريه و يا انجام ساير کارهاي اينترنتي به کافي نت هاي سطح شهر کرمانشاه مراجعه کرده اند ، که پس از آن حساب آنها حک و مبالغي از آن کسر شده است .

وي ادامه داد : در اين راستا با کار تخصصي ماموران هويت 2 هکر شناسايي و مشخص شد آنان با وجوه برداشت شده ، با هويت هاي دروغين و بصورت اينترنتي اقدام به خريد لب تاب و گوشي تلفن همراه کرده اند .

زحمتکش تصريح کرد : پس از مدتي تعقيب و مراقبت ، يکي از متهمان که به منظور فروش يکي از لب تاب هاي مذکور به پاساژي در سطح شهر کرمانشاه مراجعه کرده بود دستگير و با راهنمايي وي ديگر متهم پرونده نيز در شهر اسلام آباد غرب دستگير شد .

اين مقام انتظامي خاطر نشان کرد : متهمان در تحقيقات بعمل آمده در پليس فتا ، به 40 فقره برداشت اينترنتي از حساب شهروندان اعتراف کردند که با پيگيري هاي بعمل آمده تعداد زيادي از مالباختگان شناسايي شده اند .

رييس پليس فتاي انتظامي استان کرمانشاه در خاتمه افزود : در بازرسي هاي بعمل آمده از منزل متهم دوم ، تعداد 45 برگ (A4) حاوي اطلاعات حساب بانکي و رمز دوم حساب بيش از 1000 نفر که قربانيان بعدي متهمان بودند کشف شد و در واقع همکارانم از وقوع بيش از 1000 فقره برداشت اينترنتي ديگر پيشگيري کردند .

نوشته شده توسط admin در دوشنبه, 28 اسفند 1391 ساعت 11:00 ق.ظ

دیدگاه