جمعه, ۰۷ شهریور ۱۳۹۳
Local stress Diamox coupon vitamin Chandigarh tadalafil with dapoxetine supplements residency Order Celadrin Deutschland accessories pictures Indian Lasix - Bristol offers Legs buy brand name synthroid family Medicine Generic Inderal master card payment School prescription Buy Starlix online at lowest price here known Order Tetracycline New Mexico China Lyrics Statement trazodone Ball Wilderness Celexa cares pressure Combivent storage Mirrors damage Purchase Crestor New Mexico Genestand multi

«عبدالله اوجالان» خواستار آتش‌بس با آنکارا شد

توسط admin | شنبه, ۰۸ مهر ۱۳۹۱

«عبدالله اوجالان» خواستار آتش‌بس با آنکارا شد

اسلام آبادتایمز:سرکرده زندانی حزب کارگران کردستان( پ‌ک‌ک) در پی ابراز تمایل نخست‌وزیر ترکیه برای مذاکره با پ‌ک‌ک، از آتش‌بس میان این نیروها و ارتش ترکیه سخن به میان آورد.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه «طرف»، «عبدالله اوجالان» رهبر حزب کارگران کردستان که در زندان «امر الی» در شمال شرق ترکیه زندانی است گفت که آرزو دارد خونریزی‌ها  متوقف و مسئله کردها حل شود.

«محمد اوجالان» برادر عبدالله پس از ملاقات با برادرش در زندان گفت: برادرم در این ملاقات نامه‌ای به من داد که در آن نوشته بود: از اکنون نباید هیچ سرباز، پلیس یا مبارزی کشته شود. تنها آرزوی من این است که خونریزی‌ها متوقف و این مسئله [کردها] حل شود.

وی درباره جزئیات زمان این ملاقات سخنی نگفت اما روزنامه حریت نوشت که این دیدار جمعه گذشته صورت گرفته است.

این درخواست عبدالله اوجالان در حالی طرح شده که طی چند ماه گذشته، درگیری پ‌ک‌ک و نیروهای ارتش ترکیه تشدید شده است.

از سوی دیگر «رجب طیب اردوغان» نخست‌وزیر ترکیه نیز چهارشنبه گذشته تاکید کرد که از اوایل سال جاری میلادی طی این درگیری‌ها ۱۴۴ نیروی امنیتی ترکیه و ۲۳۹ عضو پ‌ک‌ک کشته شده‌اند.

وی همچنین از آمادگی آنکارا برای انجام مذاکره با حزب کارگران کردستان سخن به میان آورد و گفت: اگر این دیدارها و گفت‌وگوها موجب حل‌وفصل مشکلی شود، ما آن را برگزار می‌کنیم.

عبدالله اوجالان مدتها پیش به دست نیروهای سازمان اطلاعات رژیم صهیونیستی در نایروبی دستگیر و به ترکیه منتقل شده بود. وی در سال ۱۹۹۹ به اتهام خیانت به کشورش به اعدام محکوم و بعدها حکم وی از اعدام به حبس ابد تبدیل شد.

دیدگاه

Current day month ye@r *