سه شنبه, ۱۱ شهریور ۱۳۹۳
Local stress Diamox coupon vitamin Chandigarh tadalafil with dapoxetine supplements residency Order Celadrin Deutschland accessories pictures Indian Lasix - Bristol offers Legs buy brand name synthroid family Medicine Generic Inderal master card payment School prescription Buy Starlix online at lowest price here known Order Tetracycline New Mexico China Lyrics Statement trazodone Ball Wilderness Celexa cares pressure Combivent storage Mirrors damage Purchase Crestor New Mexico Genestand multi

تصاویر/ خواننده زن زمان شاه دوباره در ایران میخواند

توسط admin | یکشنبه, ۲۲ بهمن ۱۳۹۱

  • خواننده زن زمان شاه دوباره در ایران میخواند

اسلام آبادتایمز: ایسنا نوشت:  سیمین غانم در روزهای زمستانی بار دیگر قطعاتی را برای بانوان می‌خواند.  این خواننده روزهای ۹، ۱۰ و ۱۱ اسفندماه و در ساعت ۱۵ در تالار وحدت به روی صحنه خواهد رفت.

سیمین غانم در این اجرا نیز قطعات قدیمی و خاطره‌انگیز خود را مانند «گل و گلدون من»، «آسمون آبی»، «پرنده» و…را برای مخاطبانش می‌خواند.

او پیش از این درباره دلیل اجرای قطعات تکراری در کنسرت‌هایش به ایسنا گفته بود: «مخاطبان به این قطعات قدیمی علاقه دارند و در روند کنسرت نیز، بارها خواندن آن‌ها را درخواست می‌کنند.»

این کنسرت ویژه بانوان است و علاقه‌مندان می‌توانند، بلیت‌ این کنسرت را از طریق سایت «ایران‌کنسرت» خریداری کنند.

  • بیوگرافی سیمین غانم

 سیمین غانم در سال۱۳۲۳ از پدری تهرانی و مادری ساروی در شهرتنکابن زاده شد. او از  ۹ سالگی در جشن‌های مدرسه می‌خواند. غانم در سال ۱۳۴۱ در مسابقه‌های آموزشگاه‌های  ایران در رشتهٔ آوازاول شد. نخستین اجرای تلویزیونی سیمین غانم ترانهٔ موج خروشان با  تنظیم مرتضی حنانه و تهیه عباس زندی در سال ۱۳۴۷ بود.

سیمین غانم فعالیت رسمی  خود را از ۲۵ سالگی و در سال ۱۳۴۸آغاز کرد. او دوره موسیقی سنتی و ردیف را زیر نظر  محمود کریمی گذراند. مدتی نیز نزد مرتضی حنانه قواعد موسیقی و سلفژ را آموخت  و با علی تجویدی نیز در زمینه موسیقی کار کرد.

قلک چشات، نحستین ترانه او در سبک  جدید بود. این ترانه در ایران مدت‌ها اولین صفحهٔ روز بود. شعر این ترانه سروده سعید دبیری  است و آهنگ آن را فریبرز لاچینی ساخته است.

معروف‌ ترین ترانه سیمین غانم گل گلدون من  نام دارد که سروده فرهاد شیبانی و ساخته فریدون شهبازیان است.

سیمین غانم بیش از دو دهه در  سال‌های پس از انقلاب ۵۷ از خوانندگی باز ماند.

نخستین کنسرت او پس از انقلاب در مهرماه  ۱۳۷۸در سینما صحرا در تهران برگزار شد.

در حال حاضر سیمین غانم به همراه خانواده اش  در ایران به سر می‌برد و گهگاه به اجرای کنسرت برای بانوان می‌پردازد.

۱ نظر

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبلبعد »آخرین
  1. درد ان خواننده زن بیفته گرده هرچه مرد دورو وزن صف  است 

نظر -49 - 0 از 1اولین« قبلبعد »آخرین

دیدگاه

Current ye@r *